FEN İŞLERİ, İZMİT’İN HER DÖRT BİR YANINDA

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanındaki çalışmalarına yeni yılda da büyük bir hızla devam edir.

Fen İşleri ekiplerince, Yenimahalle’de kaldırım, Zabıtan’da istinat duvar, Ayazma’da korkuluk, Bekirdere’de bariyer, Tavşantepe’de de haraba yapı yıkımı yapıldı.

 

Yenimahalle Çimenli Sokak’taki 114 metre uzunluğundaki kaldırım çalışmasında 17 metreküp hazır beton kullanıldı. Yetkililer, Zabıtan Mahallesi Erten Okançay Sokak’taki yaklaşık 4 metre uzunluğundaki beton duvar ile bölgedeki heyelan tehlikesinin ortadan kaldırıldığını söylediler.

 

Buradaki çalışmada 10 metreküp beton kullanıldı. Ayazma Mahallesi 2. Ada 13-14 ve 15. Blok çevresindeki korkuluk çalışmasında 120 kilograma yakın demir kullanılırken, Bekirdere Üstün Sokak’ta araç parkını engellemek için yapılan bariyer çalışmasında da 64 kilogram demir kullanıldı.

 

Tavşantepe Mahalesi Turan Güneş Caddesi’ndeki haraba yapının yıkılmasıyla ortaya çıkan 200 tonluk hafriyatın Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kaldırıldığı ifade edildi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99