BAŞKAN ELLİBEŞ KENT KONSEYİ GENEL KURULUNDA

Gölcük’ün en önemli ve en aktif sivil toplum kuruluşu olan, Gölcük Kent Konseyi, 11. Genel Kurulu Gölcük Belediye Meclis toplantı salonunda, oldukça geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Genel kurula Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ile Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile çok sayıda davetli katılım gösterirken, genel kurul sonucunda, mevcut başkan Dr. Metin Şentürk güven tazeleyerek, yeniden başkanlığa seçildi. Kongrede ayrıca 13 kişilik Yürütme Kurulu üyesi ile 3 kişilik Kocaeli Kent Konseyi üyeleri belirlendi.

Genel kurula Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, MHP ilçe Başkanı Bilal Çakır, Kaymakamlık ve Belediye Daire ve Şube Müdürleri ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ile çok sayıda muhtar ve davetli katıldı.

Kent Konseyi 1. Genel Kurulu Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kent Konseyinin Kararları Bizler İçin Önemli

 

Başkan Ellibeş yaptığı konuşmasında, Kent Konseyi’nin Gölcük için önemine vurgu yaparak, “Kent Konseyi ile çalışmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Çünkü, onların tavsiye niteliğindeki kararları bizim için çok önemli diyerek, yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti.

Elimizden Gelen Katkıyı Vereceğiz

 

Genel kurulda söz alan Kaymakam Altıntaş, “Yaşadığımız bölgelerde Kent Konseylerinin öneminin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Ama gerçekten buradaki katılımı pek yerde göremedim. Anlaşılan Gölcük Kent Konseyi Kent için oldukça önemli. Bu da beni ziyadesiyle memnun etti. Bende bundan böyle elimden gelen katkıyı vereceğim, ama ne önemli paydamız eğitim olmalı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı” diyerek, Kent Konseyi’ne başarılar diledi.

 

Projeler Üretmeye Devam Edeceğiz

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Şentürk yaptığında konuşmasında, Kent Konseyi’nin 2014 yılından bu yana yaptığı çalışmaları sinevizyon gösterisi eşliğinde yaparak, katkılarından dolayı, Kocaeli Üniversitesi’ne, Gölcük Kaymakamlığına ve Gölcük Belediye Başkanlığına teşekkür ederek, proje üretmeye ara vermeden devam edeceklerini söyledi.Kaymakam Altıntaş ve Başkan Ellibeş’e Plaket

Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk katkılarından dolayı, Kaymakam Altıntaş ve Başkan Ellibeş’e birer teşekkür plaketi takdim etti.

 

Plaket töreni ardından yapılan genel kurulda, Yürütme Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Levent Değirmenci, Lütfü Yılmaz, Fahrettin Övenç, Ahmet Şimşek, Bilge Saral, Necmi Kocaman, Turhan Yıldız, Yıldırım Sezer, Bilge Saral, Sami Cansu, Zekeriya Tiryaki, Bekir Çanakçı, Hakan Bıçakçı ve Fahrettin Büyükoğlu.Kent Konseyinde, ilçemizi Kocaeli Kent Konseyinde temsil edecek isimler ise Lüftü Yılmaz, Hakan Bıçakçı ve Bekir Tülü’den oluştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99