MTOYK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Milli Eğitim Bakanlığının genelgesine göre her ilçede oluşturulması istenen ve kısa adı MTOYK olan’ mesleki ve teknik eğitim okul yönetim kurulu protokolü taraflar arasında imzalandı.

MTOYK PROTOKOLÜ İMZALANDI

İzmit Öğretmen Evi’nde yapılan imza törenine İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit Belediye Başkan yardımcısı Güray Oruç,  Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Muhammed Coşkun Güler, İş Kur İl Müdür yardımcısı Engin Gülmez, Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Barış Turabi, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kocaeli Barosu Başkan Vekili Ali Yıldırım Sezer, İzmit Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Damla Tosun, İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Naci Dabak, KOTO Genel Sekreteri Mert Alnıpak katıldı.

Programın amacının mesleki ve teknik eğitimin paydaşları olan; sektör ve meslek kuruluşları kamu ve özel kuruluşları ile işbirliği yapılarak iş gücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanması ve uygulanması için yönetime esas alan  yeni okul yönetim modeli oluşturulmak olduğu kaydedildi. İmzalanan protokole göre, yerel yönetimlerle sektör meslek kuruluşları işbirliği içinde olacaklar.

 

EĞİTİME HER ZAMAN DESTEK

 

Konuyla ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, ‘’ Milli Eğitim Bakanlığımız bir süre önce konuyla ilgili bir genelge yayınlamıştı. Bu genelge ayakları yere sağlam basmayı sağlıyor” dedi.

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç da ‘’  İzmit Belediye Başkanımıza Dr. Nevzat Doğan, her zaman eğitimin ve eğitimcinin yanında olmuştur. Asli görevimiz olmamasına rağmen İzmit Belediyesi, eğitim kurumlarına destek olmayı kendisine görev kabul eden bir belediyeyiz. Türkiye’de ilk kez okul hizmet masasını kuran ve okulların ihtiyaçlarını karşılayan İzmit Belediyesi olarak bu protokolün içinde bulunmaktan mutluyuz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitme desteğimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99