İZMİT'TE ARTIK BELGELİ KUAFÖR OLACAKLAR

Kısa adı İZMEK olan İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına gidenler meslek sahibi olacak olmanın heyecanını yaşıyorlar.

Kısa adı İZMEK olan İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına gidenler meslek sahibi olacak olmanın heyecanını yaşıyorlar.

 

İzmit Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında açılan kuaförlük kursuna giden bayanlar yakında usta birer belgeli kuaför olacaklar.

 

İZMEK’in Belsa B Bloktaki merkezinde açılan kuaförlük kursunda 20 kursiyer, kuaförlüğün inceliklerini öğreniyor.  Mayıs ayına kadar devam edecek kursun öğretmenliğini Saime Kısaç yapıyor. Kursiyerlerin istek ve performansı, başta  kurs öğretmeni ve yetkilileri oldukça sevindiriyor.

 

Kuaförlük kursu öretmeni Kısaç “ 8 aylık kursa öğrencilerimize saç kesme, perma, röfle, saç yıkama ve saç bakımı ile hem teorik hem de pratik bilgiler veriyoruz. Kursu bitirecek her kursiyerimiz profesyonel birer kuaför olacaklar. İsteyen kendi işini kuracak isteyen de bir kuaför yanında çalışıp aile ekonomilerine katkı sağlayacaklar” dedi. Kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge alacak olan kursiyerler, Çıraklık Eğitim Merkezi’ndeki kalfalık kursuna katılmayı da hak edecekler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99