MONTESSORİ ANAOKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI

12-18 Aralık Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ ANAOKULUNDA,YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI.

 

Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu tarafından 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda anaokulu öğrencileri doyasıya eğlendi. Birbirinden güzel yiyecekleri arkadaşları ile paylaşmanın mutluluğunu yaşayan Montessorili çocuklar, öğrendikleri şarkıları birlikte söylediler. Beslenmenin, tutumlu olmanın, paylaşmanın önemini öğretmenleri rehberliğinde ‘’7 SINIF BÖLGE ‘’etkinliği ile  sürdüren  öğrenciler, bu bilgilerini aileleri ile de paylaştılar.

 

ARKADAŞLIK BAĞLARI GÜÇLENDİRİLDİ

İpek Böcekleri Sınıfı Ege Bölgesini,Kozalar Sınıfı Doğu Anadolu Bölgesini,Kelebekler Sınıfı Akdeniz Bölgesini ,Uğur Böcekleri Sınıfı İç Anadolu Bölgesini, Minik Tırtıllar Sınıfı Karadeniz Bölgesini,Toddler Sınıfı Marmara Bölgesini ,Gökkuşağı Sınıfı Öğrencileri Güneydoğu Anaodolu Bölgesini , evlerinden getirmiş oldukları yiyecekleri ile canlandırarak arkadaşları ile paylaşarak aralarındaki arkadaşlık ve kardeşlik bağlarını da güçlendirdi. 

 

BESLENMENİN ÖNEMİ VURGULANDI

Yerli malı haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa, BİLGİ KÖPRÜSÜ MONTESSORİ Anaokulu KURUCUSU Ali KORKMAZ, okul öğretmenleri ve çalışanları ile öğrenciler katıldı. Ali KORKMAZ ‘’Yerli Malı Ve Tutumluluk Haftasına Katkıda Bulunan Tüm Velilere Teşekkür Etti ve  Çocuklarımız Haftanın Önemini Yine Bilgi Köprüsü Anaokulu’nun Farklı Penceresi İle Yaşadılar. Paylaşmayı, Beslenmenin Önemini Bir Kez Daha Bu Hafta Nedeniyle Tekrarladılar” dedi. Okulu Müdürü Evrim SARIKAYA ‘’ Özellikle çocukların yerli malı kullanımına özendirilmesi gerekiyor. 

 

YERLİ MALI VATAN MALI

Sağlık açısından endişe duyulan yabancı gıdaların revaçta olduğu günümüzde, yerli mallarının tüketilmesi hem sağlık hem de ekonomik açıdan çok büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla Yerli Malı Haftasını kutluyoruz. Çeşidi az olsa bile, yerli malı VATAN MALI. Ayrıca, paylaşmayı ve yardımlaşma duygusunu da çocuklara aşılamak gerekir" dedi.

 

YERLİ MALI HAFTASININ ÖNEMİ

Minik öğrenciler etkinlikte şiirler okuyup, öğretmenlerin eşliğinde şarkılar söyledi.Düzenlenen etkinlikte öğrencilere yerli malı haftasının önemi anlatıldı.Yerli malının öneminin öğrencilere anlatılması sonrası ikramlarda bulundu. İkramların ardından öğrenciler müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99