MHP DE ÜÇ İSİMDE İHRAÇ EDİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi kurultay tartışmaları ile farklı bir sürece girdi. MHP Genel merkezinde yaşanan ihraç süreci, ilimize de yansımaya devam ediyor. MHP Kocaeli’nde, Genel Merkez ve Devlet Bahçeli hakkında olumsuz eleştiri ve söylemler gerekçesiyle 2009 MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai Kahyaoğlu, Yaşar Kardeş ve Fatih Gümüş disipline sevk edilmişti.

ÜÇ İSİM İSTEYEREK SAVUNMAYA VERMEYE GİTMEMİŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli teşkilatlarında tanınan üç önemli isim Zekai Kahyaoğlu, Yaşar Kardeş ve Fatih Gümüş, kendilerine gönderilen yazılı tebligat ile MHP Kocaeli İl Disiplin kurulu tarafından savunmaya çağrılmış. Yazılı tebligat yapılmasına rağmen üç isim haklarında itham edilen konular hakkında savunma vermek için İl disiplin kuruluna davetine katılım göstermemiş.

 

GENEL BAŞKAN  VE GENEL MERKEZE HAKARET

MHP Kocaeli İl Disiplin kuruluna ihraç istemiyle hazırlanan dosyada üç farklı konu yer alıyor. MHP Kocaeli teşkilatlarının tanınan ismi Zekai Kahyaoğlu için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi istifa çağırması, Yaşar Kardeş’in Devlet Bahçeli ülkücü değildir söylemleri iddiaya göre gerekçe olarak dosyalanmış.

 

DİSİPLİNİN KURULUNUN ORTAK KARARI; İHRAÇ

MHP Kocaeli İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakıroğluöncülüğünde toplanan il disiplin kurulu bu üç isim hakkında kararını açıkladı. Yılmaz Çakıroğlu başkanlığında ki, il disiplin kurulunda görevli olan üyelerin ortak kararıyla ihraç edildiler. Disiplin kurulunda diğer incelenen dosyada ise Oğuz Erhan Kopuk, Ferdi Gürel ve Ali Rıza Çakın için ise alınacak karar partililer tarafından merakla bekleniyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99