DOĞAN, ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Semih Barış ve yönetim kurulu üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret ettiler.

Şehir ve ülke gündeminin konuşulduğu ziyarette açıklamalarda buluna Başkan Doğan “ Ticaret Odamızın başkanına ve değerli yöneticilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ederim. Bu hayatta yapması en zor olan iki şeyden biri siyaset, diğeri de ticarettir. Özellikle dünyada ekonomik dalgalanmaların yaşandığı bir dönemde ticari faaliyetlerin temsilcisi olmakta oldukça büyük önem taşımaktadır.

 

Bu gün Türkiye’yi ve Türkiye gibi olan ülkeleri etkileyen Dolar’daki, dövizdeki yükseliş kim ne derse desin ticari hayatımızı etkiliyor. Ama bir gerçek var ki, Türkiye eski Türkiye değil. Birilerinin iki lafı, iki hareketiyle ülkemizde o bekledikleri olaylar olmuyor, olmayacakta.  Çünkü Türkiye’de bu konuda son derece kararlı ve iradeli bir liderimiz var.   

 

7’ DEN 77’YE HERKES DESTEKLİYOR

 

Başta Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız, yerel de yöneticilerimiz ve halkımızla hep birlikte mücadele ediyor, bu oyunu bozmaya çalışıyoruz. Bu durumun siyaseti yok. 7’ den 77’ ye, en fakirinden en zenginine tüm insanların geleceği var. Ülkemizin ve milletimizin siyasi ve sosyal çıkarları var.

En yukarıdakinden en aşağıdakine kadar bu mücadele veriliyor. Bizim millet olarak, bu mücadeleye destek vermemiz ve ellerinden tuttukları bu sömürü düzenini bir anlamda zayıflatmamız gerekiyor. Biz, bunu yapabilecek güçte bir ülkeyiz ve bu gücümüzü de tüm dünyaya gösteriyoruz. Ben şahsım olarak bu süreçte üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum. İnanıyorum ki, Ticaret Odamızın değerli temsilciler, halkımız da aynı duruşu sergiliyor. Halkımızın gösterdiği duruş rakamlarda da yavaş yavaş hissedilmeye başladı.

 

FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ

 

Bazen zorluklar, bazen krizler, dibe vurmalar insanların kendine gelmelerini, yeni fırsatların oluşumunu beraberinde getiriyor. Bizde millet olarak inşallah bu dalgalanmalardan yeni bir fırsatla daha da güçlü çıkacağız.  Esnafımızı ve ticaretimizi etkileyen geçiş dönemi yaşıyoruz ama Allah’ın izniyle bu durumu millet olarak fırsata çevireceğiz” dedi.

 

SIĞ GÖRÜŞLÜ İNSANLAR FARKLI YORUMLUYORLAR

 

Başkan Doğan, tramvay çalışmaları ile ilgili olarak da “ şehrimizde yapılan alt yapı ve tramvay çalışmaları esnafımızı son derece etkiledi.  Biz, bunu açık yüreklilikle söylüyoruz, ama dünyaya sığ bakan bazı insanlar bu açıklamamamızı farklı yorumlayabiliyorlar.  Biz, halkımızla bütünleşen yöneticileriz ve bu tarzda siyaset yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığım samimi açıklamamda “esnafımıza iki kez gittim, üçüncü kez gitmeye çekiniyorum” sözümü bile farklı yorumladılar. Biz, samimi kişileriz, bir yandan şehrin menfaatine yönelik çalışmalar yapılırken, diğer yandan da bu çalışmanın yan etkilerini de samimice açıklıyoruz. Tıp dilinde yorumlamam gerekirse, tedavi olmak için aldığınız bir ilacın  yan etkileri olabiliyor. Bunu biliyor ve yaşıyorsunuz. Bir ilacın yan etkilerini samimice açıklamış oluyoruz. Bu konunun birinci derece yetkilisi değiliz. Biz, yetkilerimiz el verdikçe destek olmaya, olumsuzlukları gidermeye çalışıyoruz.  Esnafımızdan biraz daha sabırlı olmasını rica ediyoruz ” şeklinde konuşarak  şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrin ve ülkenin menfaatine olan her projede Ticaret Odasının yanında olacaklarını ifade etti.

KOTO Başkanı Semih Barış ta “Başkanımızın, şehrimize, şehrimizin ticaretine ve bizim çalışmalarımıza katkılarını biliyoruz.  Bazı konularda başkanımızın, görüşlerini alıp, fikirlerinden faydalanmak istedik” dedi. 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99