DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ellibeş mesajında, “İnsan hakları tüm insanların yaratılıştan itibaren sahip olması ve korunması gereken evrensel değerlerdir” dedi.

Başkan Ellibeş, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kabulünün 67’ncı yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “İnsan hakları bilincinin ve insan haklarının tam olarak benimsenerek, uygulanması için gerekli sorumluluk duygusunun toplumda ve bütün insanlarda bulunması büyük önem taşımaktadır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm dünya devletleri tarafından ortak değerler olarak kabul edilen insan hakları ilkelerini yansıtmaktadır.

 

İnsan hakları; insan onuruna yaraşır bir hayat sürmek için gerekli olan ve Hz. Mevlana’nın söylediği “Ne olursan ol, gel!” düsturuyla dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun kısıtlama kabul etmeyen, sırf insan olmaktan kaynaklanan haklar bütünüdür. Yüce kitabımız da insanın yaratılmışların en şereflisi olduğunu beyan eder. Bu yönüyle insan hakları tüm insanların yaratılıştan itibaren sahip olması ve korunması gereken evrensel değerlerdir. Yani bu değerler insanlığın ortak faydasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle insan hak ve özgürlüklerinin herkes için tüm yönleriyle korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99