LİSELİ ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL PROĞRAMI

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi Öğrencileri 24 Kasım Gösteriyle Tüm Herkesin Beğenisini Topladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü Gölcük’te birçok etkinlikle ve coşkuyla kutlandı. Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Öğretmenler Gününe özel hazırladığı program Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansarayı’nda gerçekleştirildi.

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi Öğrencileri 24 Kasım Gösteriyle Tüm Herkesin Beğenisini Topladı

24 Kasım Öğretmenler Günü Gölcük’te birçok etkinlikle ve coşkuyla kutlandı. Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Öğretmenler Gününe özel hazırladığı program Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansarayı’nda gerçekleştirildi.

 

Protokolden Programa Yoğun İlgi

 

Programa Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Jandarma Komutanı Burçak KırcaGölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Şube Müdürleri Ahmet Şimşek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, emekli öğretmenler, aday öğretmenler ve çok sayıda öğrenciler katıldı.

 

Topluma Yararlı Bireyler Yetiştirmek Öğretmenlerimizin Elinde

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, ise konuşmasında, “24 Kasım Öğretmenler Günü bugün. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 tarihinde başöğretmen olduğu gün bugün. Mesleğe ilk başladığım konuşmayı öğretmenler gününde yaptım. Bu yüzden bugün benim için çok anlamlı. Kuşku yok ki bilgi ve teknoloji çağındayız. Bilgili ve nitelikli gelişmiş bir milletin geleceği her zaman için sağlam ve güçlüdür. Bir ülke için silahlı ordu ve eğitim ordusu güçlü olursa o milletin yıkılmasına imkan yoktur. Ülkemiz genç nüfus oranı yüksek olan ülke. Bizlerde genç neslimizi en iyi şekilde eğitim vermek için çalışıyoruz. Eğitim bizim için çok kıymetli bir unsurdur. Öğretmenlerimizin bu konumda çok önemli bir yeri var. Mutfakta siz değerli öğretmenlerimiz var. Mutfakta siz hangi yemeği pişirirseniz bizler onu yeriz. Sizler öğrencilerinizi iyi şekilde eğitirseniz ülkemiz sağlam gelişir. Bizim size olan inancımız tamdır. Size tavsiyem her zaman idealiniz için çalışın. Kaleminiz silginizden daha güçlü olsun. Bu münasebetle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

 

Öğretmenlerimiz Görevlerini Büyük Fedakarlıkla Yapıyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, konuşmasında şu sözleri dile getirdi: “Aslında özel günlerde hep güzel sözler söylenir. Mutlaka sorunlarda tartışılmalı ama güzel sözlerde söylenmelidir. Gelecekte karşılaşacağımız sorunların çözümü öğretmenlerimizdir. Öğretmenler hep işlerini fedakarlıkla yaparlar. Bu mesleği herkes yapamıyor. Bu görev sizlere nasip oldu. Ben bu münasebetle bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

 

Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimizin Yol Gösterisicidir

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Öğretmenlik insanlık tarihin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler insanların tek başına ayakta durmasını sağlayan önemli unsurladır. Ülkemizde planlamalarını öğretmenlerimiz ve eğitim üzerine yapmaktadırlar. Öğretmenlik bir sanattır. Siz öğretmenler öğrencilerinizin rol modelisiniz. Sizlerin yegane amacınız gecenizi gündüzünüze katarak nesilleri en iyi şekilde geliştirmektir. Öğretmenler arasındaki sevgi ve barış muhabbetini arttırmak öğrencilerin de sağlam gelişmelerini sağlamaktır. Öğretmenler Günü fedakar öğretmenlerimizin kıymetlerini bir kez daha anlamamızı sağlamaktadır. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım” dedi.

 

Öztürkler, “Dünyaya bir daha gelsem yeniden öğretmen olmak isterim”

Uluslararası Dostluk Ortaokulu’ndan emekli olan Matematik Öğretmeni Kemal Bal emekli öğretmenler adına yaptığı konuşmasında: “Bizler bütün varlığımızla ayaktayız. 24 Kasımlar mesleğimizin onur, şeref ve kıvanç günüdür. Bizler vatanseveriz. Bunu sözle değil görevlerimizle belirleriz. Her şifa bulan hastada bizden eser vardır. Seviniriz, onurlanırız. Bizler her süreçte kalem kılıçtan üstündür deriz. Çocukların yüzlerinde gülümseme meydana geldiğinde gönlümüzde sevinç goncalar açılır. Öyle geniştir ki iyimserlik özümüz vefasızlığın adı zamanlamadır. Dünyaya bir daha gelsem yeniden öğretmen olmak isterim. Mesleğime veda etsem de ömrüm boyunca Öğretmen kalacağım. Saygılarımla…” dedi.

 

Konuşmaların ardından Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından öğretmenler gününe özel oratoryo ve tiyatro gösterileri sahnelendi. Öğrenciler gösterisinde öğretmenlerine olan sevgilerini dile getirdi. Öğrencilerin gösterisi salondakilerden yoğun alkış aldı. Daha sonra ilçemizde bu yıl emekli olan öğretmenlere Şeref Belgeleri takdim edildi. Öğretmenler belgelerini Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı’dan aldı. Bu bölümde emekli öğretmenlerin oldukça duygusal anlar yaşadığı gözlerden kaçmadı.

Öğretmen Adayları Meslek Yeminlerini Ettiler

 

Mesleğe Yeni Başlayan Öğretmenler meslek yeminlerini gerçekleştirildi. Öğretmen adayları ay yıldızlı Türk Bayrağı masası etrafında yeminlerini dile getirdiler. Çiçeği burnu öğretmenlerin yeminleri özellikle protokol ve tecrübeli öğretmenler tarafından yoğun alkış aldı. Yeni öğretmenlerin meslek yeminlerinin ardından ilçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle gerçekleştirilen resim, kompozisyon ve şiir dalında yarışmalarda dereceye giren Anaokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri Kaymakam Adem Yazıcı, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ve Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı Tarafındantarafından ödüllerini aldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99