Eşme’de üst yapı seferberliği

Kartepe ilçesinde yaşanan sel felaketleri sonrası alt ve üst yapı çalışmaları hızla sürüyor. Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de alt yapı çalışması biten güzergahlarda üst yapı seferberliği başlattı. Ekipler Eşme Mahallesi’nde yapımı tamamlanan menfez ve alt geçitler çevresindeki yolları asfaltlayarak günümüz koşullarına uygun hale getiriyor.

Eşme’de üst yapı seferberliği

 

Kartepe ilçesinde yaşanan sel felaketleri sonrası alt ve üst yapı çalışmaları hızla sürüyor. Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de alt yapı çalışması biten güzergahlarda üst yapı seferberliği başlattı. Ekipler Eşme Mahallesi’nde yapımı tamamlanan menfez ve alt geçitler çevresindeki yolları asfaltlayarak  günümüz koşullarına uygun hale getiriyor.

 

Üzülmez’in girişimleri ile alt yapı ivme kazandı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ilçede yaşanan sel felaketleri ardından başta Eşme bölgesi olmak üzere ilçenin farklı noktalarındaki alt yapı çalışmalarının üzerinde ilk günlerden itibaren hassasiyetle durmuştu.  Alt yapı yetersizliği nedeniyle selden en çok etkilenen Eşme bölgesinde alt yapı yatırımları Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ısrarlı takibi sonrası hızla tamamlandı. Alt yapı yatırımları çerçevesine bölgede yeni menfezler ile dere ıslah çalışmaları yanında yayalar için de alt geçitler hizmete alındı.

 

Selden etkilenen noktalara 350 ton asfalt

Kartepe Belediyesi de vakit kaybetmeden alt yapısı tamamlanan noktalarda üst yapı düzenlemeleri çerçevesinde asfaltlama çalışmasını yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı asfalt ekipleri, Eşme girişinde D-100 karayolunun her iki yönünde yapılan menfez ve yaya alt geçidin bulunduğu güzergahlara 350 ton asfalt serdi. Ekipler alt geçitlere ulaşımı sağlayan 100 metre uzunluğunda 8 metre genişliğindeki her iki yöndeki yolu günümüz koşullarına uygun hale getirdi. Eşme Mahallesi’nde alt geçitler, çevresindeki yollar, yaya ve araç trafiğine açıldı.

 

Üzülmez: Sürekli takip ve hızlı müdahale ettik

Soğuk ve yağışlı havalar öncesi Eşme bölgesinde alt ve üst yapı düzenlemelerinin çözüm odaklı bir şekilde gerçekleştiğine dikkat çeken Başkan Üzülmez, “Aşırı yağışlarda sıkıntı yaşanan bölgelerde devam eden çalışmalarla yağmursuyu ve kanalizasyon probleminin uzun yıllar çözecek projeler tek tek hayat buldu. Alt yapının sorunlu olduğu bölgelerde çalışan kurumlarımızla  sürekli iletişim, işbirliği halinde olduk, çalışmaları yakından takip ettik. Çok şükür yapılan iyileştirmelerle sokaklarımız, caddelerimiz sele karşı daha güvenli hale geldi. Rabbim felaketlerden korusun ve bir daha yaşatmasın.  Kartepe’ye değer katan çalışmalarımız tempolu ve çözüm odaklı olarak halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek için aralıksız sürecek” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99