SAPANCA BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Dün sosyal medyada Sapanca'da sokak köpeklerinin belediye çalışanları tarafından zehirlendiği yönündeki iddiaların ardından Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer yazılı açıklama yaptı ve suçlamaları kabul etmediğini duyurdu.

Dün sosyal medyada Sapanca'da sokak köpeklerinin belediye çalışanları tarafından zehirlendiği yönündeki iddiaların ardından Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer yazılı açıklama yaptı ve suçlamaları kabul etmediğini duyurdu.

 

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, sosyal medyada yer alan, sokak köpeklerinin zehirlenmesi olayı ile ilgili olarak, suçlamaları kabul etmediklerini bildirdi.

 

Yılmazer, yaptığı yazılı açıklamada, Sapanca'da sokak hayvanlarının zehirlenmesi olayı ile ilgili suçlamalardaSapanca Belediyesinin adınınkullanılmasına şiddetle itiraz ettiklerini belirtti.

Sapanca Belediyesinin ispatsız ve vicdansızca suçlanmasına neden olan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden Yılmazer, bu olayın failleri her kimse bulunması için tüm imkanların seferber edildiğini aktardı.

 

Medya kuruluşları ile sosyal medya platformlarında videoları paylaşılarak haber yapılan, Sapanca'da sokak hayvanlarının belediye ekiplerince zehirlendiği iddiası konusunda bizzat isim verilerek Sapanca Belediyesinin suçlanmasını kabul etmediklerini ifade eden Yılmazer, şunları kaydetti:

 

"Vicdansızca, herhangi bir belge sunulmadan, belediyemizin algı yönetimi adına suçlanmasını protesto ediyoruz. Medya kuruluşları ve sosyal medyadan belediyemize ve şahsıma hakaret edenler konusunda suç duyurusunda bulunacağımızı açıklıyorum. Sapanca ilçesinde sokak hayvanlarına gösterdiğimiz hassasiyet üst düzeydeyken, belediyemizi töhmet altında bırakanlara ilk söylemek istediğim, Sakarya'nın 16 ilçesi arasında tek hayvan barınağı inşa eden ilçe oluşumuzdur.

 

Gücümüz yettiğince, Sapanca Sokak Hayvanları Derneği ile kurduğumuz bağlantılarla sokak hayvanlarının mama ihtiyacını düzenli olarak karşılamaya çalışıyoruz. Tedavi gerektiren sokak hayvanlarını bir veterinerlikle anlaşarak ve tedavi ettirerek, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin hayvan barınak merkezine, kısırlaştırma ve benzeri operasyonlar için gönderiyoruz. Sokak hayvanları konusundaki hassasiyetimiz ve yaptıklarımızın göz önünde bulundurulması gerekirken, delilsiz ve algı yönetimi oluşturmak adına böylesine elim bir olayda belediyemizin suçlanması 'siyasi amaçlıdır' diye düşünüyorum."

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99