15 TEMMUZ ANISINA ÖZEL PARA BASILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binalı Yıldırım'a, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına basılan hatıra para takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binalı Yıldırım'a, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına basılan hatıra para takdim edildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Bakanlar kurulu toplantısı öncesi, Başbakan Binali Yıldırım, Hazine Müsteşarı Osman Çelik  ile darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız'ı kabul etti.

 

Basına kapalı gerçekleşen kabulde Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına basılan hatıra parayı takdim etti.

 

Madeni paranın takdim edildiği kutu içinde yer alan notta, şu ifadeler yer aldı:

"Milli iradeye karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan hain darbe girişimi, namluların ve tankların karşısına dikilen kahraman Türk milletinin cesareti ve dirayeti sayesinde engellenmişti. O gece istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu asil milletin evlatları, 'tek millet, tek bayrak, tek Vatan , tek devlet' umdesine canları pahasına bağlı olduklarını, dost, düşman herkese göstermişler ve isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır.

 

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini önlemek için sokaklara dökülen yüz binlerce, milyonlarca vatandaşımızdan bir kısmı şehadet mertebesine bir kısmı da gazilik şerefine ulaşmışlardır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin fedakarlıkları asla unutulmayacaktır. Bu hatıra para, Türk milletinin darbecilere karşı verdiği onurlu direnişi yaşatmak ve şükranlarımızı ifade etmek üzere, '15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına' basılmıştır."

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99