İZMİT BELEDİYESİ FETHİYE CADDESİNİ UNUTTU'MU ?

Türkiye'nin her yerinde İzmit'i bilen insanlar Fethiye caddesinide bilir. Fethiye caddesi nasıl bir pişmaniye veya simit İzmit ile özdeşleşmişse Fethiye caddeside İzmit'in bir sembolüdür. Bu caddeyi unutturmamak için caddenin eskileri,eski esnafları Hüseyin Erol, Haluk Ercan, Serkan Gezer, Ali Osman Aykan gibi esnaflar bu sıkıntıları her platformda yetkililere bildiriyor.

Türkiye'nin her yerinde İzmit'i bilen insanlar Fethiye caddesinide bilir. Fethiye caddesi nasıl bir pişmaniye veya simit,  İzmit ile özdeşleşmişse Fethiye caddeside İzmit'in bir sembolüdür.

Oysaki Bizim ve bizden önceki nesillerin uğrak yeri fethiye caddesi idi, hatta halen fethiye caddesi popüleritesini kaybetmiyor.

 

Fakat nedense fethiye caddesi üvey evlat muamelesi görüyor gibi geliyor bana. Bunu kafamdan uydurmuyorum, okuyuculardan gelen fotoğraflar bu tezimi doğruluyor nitelikte.

 

İzmit Belediye  Başaknımız Nevzat Doğan'ın kentin her bölgesine hizmet getirdiğini biliyoruz. İzmit Belediyesi her birim ile örnek sayılacak bir belediye. İnşallah Doğan bu yazımıza kulak verirde Fethiye caddesinin sıkıntıları bir nebze azalır.

 

Nedir bu şikayet ve sıkıntılar birazda onlardan bahsedelim ;

 

CADDEYE ACİL GİRİŞ YAPMASI GEREKEN AMBULANSLAR BARİYERLERDE BEKLEMEK ZORUNDA KALIYOR

 

Gelen fotoğrafta fethiye caddesindeki fenalaşan bir bayan için ambulans çağrılmış, ambulans kısa sürede İzmit trafiğinden sıyrılıp caddenin girişine kadar geliyor ve NOKTA ,  bariyerlerin açılması için zabıta bekleniyor. Hastalar için dakilkaların hatta saniyelerin önemli olduğu o anlarda ambulans şöförleri sıkıntı yaşıyorlar.

 

KALDIRIM TAŞLARI YERLERİNDEN OYNUYOR

Bu olay da benim bugün başıma geldi, postaneden çarşıya gelirken bastığım kaldırım taşından çıkan yağmur suları dizlerime kadar geldi. Aynı durum bir çok yerde mevcut. Özellikle kış gelmeden başkanımızın bu olayı çözmesini istiyoruz.

 

BİR DİĞER SORUN DA FETHİYE CADDESİNİ TAM ORTASINDAKİ MOBESE DİREĞİ

Fethiye caddesinin tam ortasında bir tane güvenlik için bulunan mobese kamerası var. Caddenin en büyük güvenlik açığı buradan kapatılıyor. Emniyet müdürümüzü ziyarete gittiğimizde makam odasından fethiye caddesini görmüştüm , gayet net ve açıktı.

Fakat geçenlerde (geçenlerde dediğim 7 ay falan önce) bir kamyon manevra yaparken direğe çarpıyor ve direk yana doğru yatıyor. 7 aydır kimsenin müdahalede bulunmadığı direk resmen tehlike saçıyor.

 

DİĞER SORUN CADDEYE ERKEN GİREN AYRIŞIM VE ÇÖP KAMYONLARI

 

Fethiye caddesi herşeye rağmen Hala insan seli halinde, bu yoğunlukta bir de üstüne belediyeye ait kağıt toplama araçları girdiğinde  karmaşa dahada büyüyor. İnsanlar caddede mi gezsin yoksa araçlardan, kamyonlardan mı kaçsın. Bu olay özellikle esnafıda çok etkiliyor.

 

Unutulmamalı seçim zamanlarında tüm siyasetçiler önce Fethiye Caddesindeki esnafı geziyor ve oy istiyorlar. Fethiye caddesini sadece seçim zamanı değil 12 ay unutulmamalı diyor ve herkese hayırlı işler diliyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99