ELLİBEŞ MÜRVET SULTAN CAMİİ AÇILIŞINA KATILDI

Camii açılışına Başkan Ellibeş’in yanısıra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı ve çok sayıda vatandaşlar katılım gösterdi.

BAŞKAN ELLİBEŞ MÜRVET SULTAN CAMİİ AÇILIŞINDA

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Mürvet Sultan Camii Açılışına katıldı.

 

Camii açılışına Başkan Ellibeş’in yanısıra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı ve çok sayıda vatandaşlar katılım gösterdi.

 

Program yapılan Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahilerle başladı. Yapılan protokol konuşmalarıyla devam eden program İlçe Müftüsü Yazıcı tarafından dua yapılmasıyla devam etti. Ardından Mürvet Sultan Camii ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği adına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’a, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e, Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı’ya ve Camii’nin yapılmasında büyük katkıları olan Hacı Mürvet Çalışkaner’e günün anısında plaket takdim edildi.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş"Bundan 3 yıl önce yapılan temel atılan camimizin inşaatını bitirmiş durumdayız. Allaha şükürler olsun. Aradan geçen 3 yıl sonucunda bu mutluluğu şimdi hep birlikte yaşıyoruz Bu çalışma tabiki birlikteliğimizin sonucunda ortaya çıkmıştır Bu camimize destek olan başta annemiz Mürvet Sultan'a büyük teşekkür ediyorum. Bu güzel ibadet yerimizi camimizi kazandırmışdır. Bu günde hep birlikte camimizi ibadete açıyoruz tüm halkımıza hayırlı olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak "Öncelikle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'nun herkese selamlarını iletmemi istedi. Bugün burada güzel bir camimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Bu güzel yeri bağışlayan, bu caminin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi bir kez daha iletiyorum. Belediyemiz olarak Kocaeli'deki camilerimizin yapımlarında destek oluyoruz. Bu zamana kadar da hiç bir camimiz yarım kalmamıştır. Ben de bir kez daha camlerimize destek ve yardım edenlere teşekkür ediyorum. Halıderelilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99