Ömer F. Gergerlioğlu hakkında soruşturma açıldı.

Kocaeli Barış Platformu Sözcüsü Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu geçen gün bir açıklama yapmıştı. "Analar ağlamasın" mesajı verdiği paylaşımını "terör" olarak alarak algılandığına dikkat çeken Gergerlioğlu, kendisine hakarette bulunanlar hakkımda işlem başlatacığını da vurgulamıştı. İşte Gergerlioğlu'nun o açıklamasının ardından 24 saat geçmeden yeni bir gelişme yaşandı ve Kocaeli kamu hastaneler gergerlioğlu hakkında soruşturma başlattığını bildirdi.

Sosyal medya hesabından barış mesajları veren Kocaeli Barış Platformu Sözcüsü Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu geçen gün bir açıklama yapmıştı. "Analar ağlamasın" mesajı verdiği paylaşımını "terör" olarak alarak algılandığına dikkat çeken Gergerlioğlu, kendisine hakarette bulunanlar hakkımda işlem başlatacığını da vurgulamıştı.

 

İşte Gergerlioğlu'nun o açıklamasının ardından 24 saat geçmeden yeni bir gelişme yaşandı ve Kocaeli kamu hastaneler birliği , gergerlioğlu hakkında soruşturma başlattığını bildirdi.

 

Gergerlioğlunun dünkü açıklaması şu şekilde

 

KAMUOYUNA AÇIKLAMAM
Dün yaptığım barış temalı bir paylaşım bazı kesimler tarafından çarpıtılarak yalan ve iftira dolu bir linç kampanyasına dönüştürülmüş. Ölen PKK'lı da olsa asker de olsa ağlayanın tüm analar olduğuna dair bir vurguyla yaptığım paylaşım maksatlı çarpıtmalara uğratılmış. Çözüm süreci sırasındaki ana slogan olan "analar ağlamasın" demek şimdi birilerince saldırı vesilesi oluyor. Paylaşımda işlenen konu, öldürmenin çözüm olmadığı, sorunlarını çözen, birbiriyle barışan ve dirilten bir toplum özlemiydi. 'Barış' kelimesini 'terör' diye anlayan bir zihniyete laf anlatmanın zor olduğunu biliyorum.


Ben hayatım boyunca insan haklarından, adaletten ve barıştan yana oldum. Mağdur ve mazlum olan her kesimden insanın kimliğine bakmaksızın derdini dert edindim. Sorunların çatışma yoluyla değil, konuşarak ve insan haklarına uygun bir şekilde çözülmesini istedim. Kürt meselesinde 35 yıldır süren çatışmalarda da sorunun kaynağındaki devletin oluşturduğu insan hakları ihlallerinin giderilmesi, anayasal düzeltmeler yapılması, savaş değil barış yoluyla sonuç alınmasını hep söyledim, söylerim. Çatışmalarla oluşan insan hakları ihlallerini her kesim için eleştirdim, eleştiririm. Çatışmalar, sorunu derinleştirmek, kin, nefret, intikam duygularını kamçılamaktan başkasına yaramayacaktır.


Şahsıma yönelik hakaret, küfür vb. sözler sarf edenler hakkında gereken hukuki işlemler başlatılacaktır. İnsan hakları mücadelesinin her türlü zorluğunu, çilesini tatmış birisi olarak tüm hakaret, hedef gösterme ve tehditlere karşı hak bildiğim söz ve fiillerden vazgeçmeyeceğimi tüm kamuoyuna ilan ederim.


Saygılarımla
Ömer Faruk Gergerlioğlu

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99