GAZİANTEPLİLERDEN TANITIM TOPLANTISI

Gaziantepliler Günü’nün tanıtım toplantısınında açıklama yapan Federasyon Başkanı HAsan Özaygut, Gaziantepliler Günü'nün 30 Eylül -5 Ekim arası Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirileceğini duyurdu

 

Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Özaygut,  Sıla Cafe’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında  Gazianteplier Günü için Perşembe Pazarı alanında(15 Temmuz Milli İrade Meydanı) saat 14.00’da başlayacak olan etkinlik hakkında bilgiler aktardı. Toplantıda yönetim kurulu üyeleri Ali Değirmenci, Adnan Gültekin, İbrahim Gül ve basın danışmanı İbrahim Köklü de hazır bulundu.

SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN

Başkan Özaygut düzenlenen basın toplantısında özetle şunları kaydetti: ” Bugün başlayan Antepliler festivalinin dördüncüsünü yapıyoruz. Daha dün gibi ama 4 yıl olmuş. 6 gün sürecek yöresel ürünler şenliğini Kocaeli bekler oldu. Kültürlerin kaynaşmasıyla ilgili önemli bir adımdı. İlkini biz yapmıştık. Öncülük ettiğimiz için çok mutlu olduk. Bu daha da artar umarım. Her ilden insana kültürlerin kaynaşması noktasın fayda sağlamak istiyoruz. Dilerim ki bütün derneklerde aynı hassasiyeti gösterir” dedi. İkinci projelerinin ülkede yaşayan Suriyelilere yönelik açıklamalarda bulunan Özaygut şöyle devametti: ”Malum Türkiye’nin bir Suriye sorunu var. Uluslar arası bir proje yapalım dedik. Suriyeli yetim çocukların eğitimi ve ülkeye adaptasyonlarıyla ilgili bir proje yapalım dedik. Uluslarası arena Türkiye’nin misafirperverliğini anlatmak adına yerli ve yabancı sanatçıların katılacağı bir konser düzenleyeceğiz. Gelirleri Suriyeli yetim çocukların eğitimleri ve adaptasyonlarına harcayacağız”

YAŞLI BAKIM MERKEZİ 

Özaygut son projelerinin bir film projesi olduğunu dile getirerek,”25 Aralık günü Gaziantep işgalden kurtulma günü. Antep aslında ikinci bir Çanakkale’dir. Bu olay Gaziantep’in kurtuluşunu Gaziantep’in sınırları dışına çıkartarak tüm Türkiye’de anlatmak adına bir film projemiz var. Filmin adı Vatan toprağı Antep. Çalışmalar başladı. Senaryo çalışmaları devam etmekte. Filmden gelen maddi geliri de yaşlı bakım merkezi yapıp halkımıza sunmak istiyoruz. Amacımız sosyal bir dernekçilik anlayışını ortaya koymaktır. Amacımız devletimizin bekasıdır. Bu projeleri sadece Antep üzerinde görmeyelim. Farkındalık yaratma anlamında çıktığımız yolda faydalı işler olacak. Türkiye’nin misapirverliğini muhakkak herkesin bilmesi lazım. Resmi olarak 3 Milyon mülteci var bu ülkede”diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99