Bu kış kar yağışı erken gelecek !

Sert geçecek kış için meteorolojiden alarm erken geldi. Son hava durumu raporlarına göre bu sene 10 yılın en soğuk kışını geçireceğiz. Özellikle ocak ve şubat aylarına dikkat, kar şiddetli bastıracak.

Son on yılın en soğuk geçecek kışı için meteorolojiden alarm erken geldi. Özellikle ocak ve şubat aylarında kar yağışının şiddetli olacağını belirten uzmanlar uyardı. Okyanus sularının ısınmasıyla oluşan ve dünyanın farklı bölgelerinde yoğun kar yağışı, kasırga, sel, heyelan veya kuraklığı artıran El Nino doğa olayı bu yıl zirve yapacak.

Türkiye’dede özellikle doğu ve güney doğu bölgesinin etkileneceği tahmin ediliyor, bu soğukların batıda Aralık ve şubat  ayları arası şiddetini göstereceği  düşünülüyor.

DONDURCU SOĞUKLAR YAŞANACAK

El Nino doğa olayı nedeniyle, önümüzdeki kış mevsiminde dünyanın kuzey bölgelerinde rekor düzeyde kar yağışının görüleceği, özellikle ocak ve şubat ayında dondurucu soğukların yaşanacağı tahmin ediliyor.

ABD'nin Ulusal Okyanus ve Atmosfer Ajansı (NOAA), okyanus sularının ısınmasına bakılarak yapılan kıyaslamada en son 1997-98 yıllarında görülen 'Süper El Nino'nun benzerinin önümüzdeki kış yaşanacağı uyarısı yapıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

necdet - 21 Eylül 2016 23:55
Merhaba evet çok doğru soğuklar başladı

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99