EŞMELİLER HİZMET BEKLİYOR!

Kartepe ilçesine bağlı Eşme’de Kartepe Belediyesi tarafından getirilen hizmetler bölge halkı tarafından yeterli bulunmuyor. Kısa sürede çözümlenmesi gereken bir çok önemli sorunun defalarca yetkililere iletilmesi de etkili olmuyor.

 

Eski Eşme Mahallesi’nde iki yıl öncesi yaşanan sel felaketi izleri bir türlü silinmedi. Eski Eşme Mezarlığı önündeki D-100 Karayolu geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Ancak ,bölge halkının yararlandığı mezarlığa giden yan yol hala tamamlanamadı.Kartepe Belediyesi’nin hizmet alanında bulunan bu yolda yazın tozdan ve çukurlardan zorlukla yürünürken,yağmurlu havalarda ise çamurdan geçilmesi daha da zorlaşıyor. Bölge halkı “Bu yol için asfalt ve parke taşı’dan vazgeçtik.Hiç olmazsa Kurban Bayramı öncesi çukurların kapanması ve çamur olmaması için  bir kamyon mıcır döksünler” diyerek Kartepe Belediyesi yetkililerini uyardılar.

Yine Eski Eşme Mahallesi Limandere Sokak’ta “Sedaş” ekipleri  enerji tellerine değen ağaç dallarını keserek yollara gelişigüzel attılar. Bu yollara dağılan ağaç dalları kötü görüntü oluşturduğu gibi bazı yerlerde yol geçişlerini engelliyor. Sedaş,kestiği bu dalları toplamazken, Kartepe Belediyesi’nin dal toplama araçları da bu olumsuz görünüme el atmıyor.

Eski Eşme’de Bostanlar Burnu mevkiinde iki yıl öne sel nedeniyle kopan kanalizasyon hattı nedeniyle lağım suları göle karışıyor. İSU Kanalizasyon hattını bağlamak yerine vidanjörle lağım atıklarını almaya çalışarak sorun gidermeye çalışıyor. Bu arada bölge halkı tam iki yıldır burada yayalar için hizmet veren demir köprünün bir an evvel Maden deresi üzerine yapılmasını bekliyor.Bu köprünün olmaması nedeniyle bu bölümde karşıdan karşıya geçiş yapılamıyor. Eşmeliler Kartepe Belediyesi’nden  bir an evvel bu basit köprünün yapılmasını istiyor. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99