KOTO'DA İŞLER KARIŞTI

KOTO'da mevcut yönetimin gösterdiği meclis başkanı adayı seçimi kaybetti

Mevcut KOTO yönetimi meclis başkanlığına Ali Karslı'yı aday gösterdi. Karslı’nın yardımcılığına Vezir Kara, Meclis Katipliğine ise Celal Ürgün aday gösterildi. Meclis toplantısına yönetim ve meclis dahil 47 kişi katıldı. Toplantı komite başkan yönetimlerine kapalı, meclis üyelerine ise açık olarak gerçekleşiyor

BOSTAN YİNE ŞOV YAPTI
Toplantı devam ederken salondan ayrılmak isteyen Faruk Bostan ile Meclis Başkan Vekili İsmail Uslu arasında tartışma yaşandı. Daha sonra Bostan, meclis üyelerinin ikazı ile salondan ayrıldı. Muhalefetin Meclis Başkanlığına aday gösterdiği Akın Doğan, yaptığı konuşmada “Süreçten KOTO zarar gördü. Bir raya geldik,istifalar oldu. Tekrar sine-i meclise gidelim dedik sonuç almadık. Birlik ve beraberlik mesajı aldık. Bu mesaj bugün verilmez. Daha önce olmalıydı” ifadelerini kullandı.
CUMHURBAŞKANI SEÇİLMİŞ GİBİ OLURUM
Diğer başkan adayı Ali Karslı ise konuşmasında “İçinde olduğumuz durum istediğimiz bir durum değildi. Akın Bey’e teşekkür ettim. Birlik ve beraberlik sözümüz var. Hafızasını tazelesin. Birlik ve beraberliği sağlamamalıydı bunun deşifre edilmesi gereken yer burası değil. Bilginin mahremiyeti vardır. Dört gün önce kendisine böyle bir yaklaşımımızı ilettik. Kardeşlik hukukuna bağlı kalarak bu meclisten mesaj verebilirmişiz diye konuşmalıydık. Yönetimdeki 10 kişinin oluru ile benim ismimin çıktığını söyledi. Hoşuma gitti, gurur duydum. Seçilirsem Cumhurbaşkanı seçilmiş gibi olurum. O süreçten sonraki dönem yönetimin başkanını seçemiyor olması döneminde yönetim kurulu başkanı olmayan bir kurumda aday olmak istemedim. Başkan yok ben meclis çalışması yapacam. Bu olmazdı. Bekleyen sorunlar var. İki uyarı yazısı almış olumsuzunu var, kapanmak üzere. Bu durumlar ortadayken aday olamazdım. 25 gün önce ilkelerin gereği kabul etmedim. Kurumsal kimlik adına açıklama yapmadım. Kardeşlik hukukunu zedelemeyecek şekilde aday oldum. Temas edemediğim herkesten özür dilerim. Ayrımcılık yapmayacağım. Birliktelikten taviz vermeyeceğim” diye konuştu.
MAVİ LİSTE 32 OY ALDI
Muhalefetin bulunduğu mavi liste 32 oy alırken, beyaz liste olan mevcut liste 19 oy aldı, seçimlerde 3 oy geçersiz sayıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99