DEV MARKET ZİNCİRİNDE GREV

İlimizde de bir şubesi bulunuyor

DİSK’e bağlı Sosyal İş ile Metro Grossmarket arasında süren 6. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. Sendika ile işveren arasındaki görüşmelerde 41 maddede anlaşmaya varılsa da taraflar parasal hakları düzenleyen maddelerde anlaşmaya varamadı. Metro işvereninin “yılda 4 ikramiye” hakkını, 2015 yılı ücretine giydirmeyi teklif etmesi sendika tarafından kabul görmedi.

Görüşmelerde, arabulucu aşamasından da anlaşma çıkmaması üzerine sendika grev kararı aldı.İlimizde Kartepe Köseköy Hacı Halil MahallesiAnkara Caddesi'nde bulunan Metro Grossmarket şubesinin grev kararı aldığı öğrenildi.

1 AYLIK YASAL SÜREÇ BAŞLADI

Metro ile sendika arasındaki görüşmeler ikramiyelerin 2015 ücretlerine ilave edilmesi isteğinden dolayı sıkıntıya girdi. Sosyal-İş Sendikası Başkanı Metin Ebetürk, “25 Ağustos’ta grev kararı aldık. Firma ile anlaşamadığmız çok nokta yok. Görüşmeler yapılacak. Önümüzde 1 aylık bir yasal süreç var. Bu süreç içerisinde anlaşılamazsa ve greve gitmezsek sendikamızın yasal olarak yetkinliği düşer” ifadelerini kullandı

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99