PEKİN İDDİALARA CEVAP VERDİ

Emlakçılar Odası kongresi öncesinde yarış kızışıyor

Emlakçılar Odası'nın ilk kongresi 4 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Kuruca başkan adayı Ahmet Pekin, son birkaç gündür kendileri aleyhine haberlerin kasıltı olarak yayıldığını iddia ederek bir açıklama yaptı. Bilindiği üzere, oda kogresinde Pekin'in rakibi Alpay Hacıoğlu ve taraftarları, kongrede oy kullanma hakkı bulunan bazı emlakçıların engellenmek istediğini iddia etmişti.
İşte Emlakçılar Odasının kamuoyuna yaptığı açıklaması;
Son günlerde odamız ve yöneticileri ile ilgili gerek sosyal medyada, gerekse görsel medyada oluşturulmak istenen yanlış algı dolayısı ile odamız bu açıklamayı yapmak zorunda kalmıştır. Tüm Kocaeli kamuoyu ve meslektaşlarımızın da bildiği gibi 08.06.2016 tarihinde resmi olarak kurulan odamız, seçilmiş yönetim organlarının belirlenebilmesi adına 04.09.2016 tarihinde ilk genel kurulunu yapacaktır.
Odanın kuruluş çalışmalarının devam ettiği dönemde meslektaşlarımızın imza vermemeleri yönünde dışarıdan yapılan her türlü baskı ve yönlendirmeye rağmen odamız 511 imza ile kurulmuş daha sonrasında ise geçirilen üç aylık dönemde üye olan 274 yeni isimle birlikte 785 üyesi ile ilk kongresine gitmektedir.
Süreç içerisinde odamız ve kurulları sadece kurumsallaşma, birleştirici ve bütünleştirici olma, mesleki saygınlığın en üst düzeyde tutma noktasında tavır takınmış olup, karşılıklı çekişme ve münakaşalardan özellikle uzak durmuştur. Bu süreçteki tutumumuz yandaş ya da muhalif ayırmadan oda üyesi her bireyin yapıcı olan tüm eleştirilerini dikkate alarak en doğruyu yakalama noktasında olmuştur.
Lakin son üç gündür kent kamuoyu ve meslektaşlarımız bazı çevreler tarafından art niyetli olarak yanlış yönlendirilmeye çalışılmakta ve algı operasyonu yapılmaktadır.
Kongremizin hazirun listesi 19 Ağustos günü 648 kişi ile ilçe seçim kuruluna ibra edilmiş olup, 22 Ağustos tarihinde ilçe seçim kurulunda askıya çıkarılmıştır. 22-28 Ağustos tarihleri arasında ilçe seçim kurulunda askıda kalmıştır. Bu süreç içerisinde tüm itiraz ve sonuç alma yetkileri ilçe seçim kurulu ile birlikte yürütülmüş olup son gün olan 28 Ağustos Pazar gününe kadar üyelerimizden 124 tanesi itirazlarını yapmış, bunların 79 tanesi de bizzat odamıza yapılarak sonuca ulaştırılmıştır. Yine Pazar günü odamızın açık olması ve yedi üyemizin itirazının odamız tarafından alınmış olmasına rağmen belirli bir grup tarafından odamızın kapalı olduğu ve üyelerimizin mağdur edildiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır. Oysa ki sosyal medya üzerinden yaratılan spekülasyonlar ile mağdur edildiği iddia edilen üye grubumuz yine odamız yöneticileri tarafından zamanın darlığı ve mağduriyet oluşmaması için ilçe seçim kuruluna bizzat yönlendirilmişlerdir.
Tüm meslektaşlarımız ve kent kamuoyumuz şu hususta emin olsunlar ki, birleştirici, tartışmalardan uzak ve bölmeyen tavrımız sekteye uğramadan devam edecektir. Bu güne kadar tüm karalamalara, iftiralara, provakasyon girişimlerine ve tehditlere rağmen hiç birini gündeme getirmememiz ve işimize bakmamızın da korkaklık olarak algılanmaması gerektiğini belirtmek ister, tüm derdimizin mesleğimizin itibar ve saygınlığı olduğunu tekrar eteriz.
Başkanımızın da dediği gibi siyah, beyaz, bizden, sizden ayırmadan 5 eylül itibari ile daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Unutmayalım ki biz hep birlikte Kocaeliyiz.
Tüm meslektaşlarımızı bu vesile ile bir kez daha 4 eylüldeki demokrasi şölenimize davet ediyoruz.
Saygılarımızla,
Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası
Kurucu Yönetim Kurulu

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99