O OKULDAN AÇIKLAMA VAR

Son günlerin en çok konuşulan okulun kurucusundan açıklama geldi...

Conkbayırı Koleji Kurucusu ve Yönetim kurulu Başkanı Saim Ekici imzasıyla yazılı bir açıklama yapıldı. Saim Ekici, kendilerinin okulun kuruluşundan bu yana eğitim konusunda çok hassas davrandıklarını, Conkbayırı ismini seçmelerinin de tavırlarının açık kanıtı olduğunu belirterek şunları söyledi:
“- 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY terör örgütüdür. Devletimiz bu melun girişimin ardından ülkemizi ve vatandaşlarımızı koruma refleksiyle bir dizi önlem almıştır. Bu önlemler tüm vatansever kişi ve kuruluşlar tarafından olduğu gibi, Conkbayırı Eğitim Kurumları tarafından da sonuna kadar desteklenmektedir. Okulumuza devletçe el konulması ve kapatılması ile ilgili olarak alınan bu önlemin sehven yapılmış olduğu inancı içindeyiz. Bu inancımız okulumuzdaki müfredatın oluşturulmasında ve uygulanmasında, öğretmen ve yardımcı personel seçiminde, öğrencilerimize kazandırdığımız değerlerde, kısaca tüm eğitim öğretim etkinliklerinde yalnızca kaliteli eğitim ve vatanseverlik duygusuyla hareket ettiğimizi bildiğimiz, kendimize güvendiğimiz içindir. “
Conkbayırı Koleji Kurucuzu ve Yönetim Kurulu Başkanı Saim Ekici, Conkbayırı Eğitim Kurumlarıyla ilgili değerlendirme sürecinin biran önce sonuçlanması ve yeni eğitim yılına kadar kararın verilmesi beklentisi içinde olduklarını da vurguladı, açıklamasında şöyle devam etti:
“-İtiraz sürecinde görüşme yaptığımız yetkili merciler yaşanan durumu şaşkınlıkla karşıladıklarını, kurumumuzun vizyonu, misyonu ve başarılarıyla örnek bir kurum olduğunu ifade etmişlerdir. Kurumumuzun hiçbir çalışanı veya ortağı hakkında bir suçlama veya tahkikat yoktur. Mevcut bilgiler dedikodudan ibarettir. Resmi bir açıklama yapılmamış, resmi makamlardan bu konunun detayı ile ilgili bilgi verilmemiştir.”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99