DOĞAN, NÖBETE KOŞTU

8. Pişmaniye Festivali için Azerbaycan’a giden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, festivalin iptalinin ardından İzmit’e gelir gelmez Perşembe Pazarı alanında sabaha kadar nöbet tuttu.

 Konuyla ilgili duygularını paylaşan Doğan  “ hem şehrimizin pişmaniyesini dünyaya tanıtmak, hem de pişmaniyenin ticaretini arttırmak için gittiğimiz kardeş ülkemiz Azerbaycan’da haberi alır alamaz bizde boş durmadık.  

 

MİLLETİN İRADESİ ANCAK MİLLETİN İSTEĞİYLE DEĞİŞİR

 

Bakü’de sabaha kadar Türk grubumuz ve Azeri kardeşlerimizle tüm dünyaya seslendik. Biz Azerbaycan’da, vatandaşlarımızda şehrimizde Türk milletinin iradesini böyle oyunlarla kimsenin elinden alamayacağını haykırdık.  Türk milleti iradesini ancak canını vererek verir. Bunu da tüm dünyaya gösterdi.  Şairin dediği gibi “ toplu vurdukça sineler onu top durduramaz” dizelerini bir kez daha göstermiş oldu. O alçaklar, o vatan hainleri gerekli dersi aldılar.  Bu hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyoruz. Mekânları cennet olsun. Gerek Azerbaycan’dan gerekse buradan Türk milletinin üzerine oynanan tüm oyunlara rağmen nasıl tek vücut olduğunu tüm dünyaya gösterdik. Bu süreçte ülkemizdeki ve şehrimizdeki vatandaşlarımıza, kuruluşlarımıza ve basınımıza çok teşekkür ediyorum. Haykırışlarımız devam edecek, milletimizin iradesi ancak milletimizin isteğiyle değişir” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99