Başyaver Fuat Avni mi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden biri olan Başyaver Albay Ali Yazıcı da, 15 Temmuz akşamı darbe girişimi yapan cunta operasyonu kapsamında tutuklandı.


Yazıcı'nın darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile birlikte Marmaris'te değil, Ankara'da olduğu belirtildi.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın kaçırılmasında  Albay Yazıcı'nın da sorumlu tutulduğu dile getirilen iddialar arasında. Yazıcı'nın, "darbe girişimi yapan cuntacılarla iritibatlı isimler listesi" kapsamında gözaltına alındığı, sorgusu yapıldıktan sonra durumunun netleşeceği bildirildi.

Bu arada Ali Yazıcı'nın sosyal medyada Fuat Avni adıyla paylaşım yapan kişi olduğu ileri sürüldü. Fethullah Gülen yanlısı Fuat Avni hesabı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile ilgili kulis bilgilerini sızdırıyordu. 

Twitter’da son mesajını 12 Temmuz tarihinde yazan Fuat Avni; ‘Sen uzağındakilerden korkup duruyorsun oysa sonunu en yakındakiler hazırlayacak. Korkma. Titre’ yazdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Medya Radar

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99