DOĞAN, İÇİMİZDEKİ HAİNLERİ UNUTMAYALIM

İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın başkanlığında yapıldı. Başkan Doğan, gündem maddelerine geçilmeden önce İstanbul’da meydana gelen elim olayda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileğinde bulunarak” terörle ilgili duygularımız, içimizdeki hainlerin dışında hep aynı"dedi

DOĞAN, İÇİMİZDEKİ HAİNLERİ UNUTMAYALIM

 

İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın başkanlığında yapıldı. Başkan Doğan, gündem maddelerine geçilmeden önce İstanbul’da meydana gelen elim olayda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileğinde bulunarak” terörle ilgili duygularımız, içimizdeki hainlerin dışında hep aynı. Olayları basit,  sıradan olarak görmemek gerekir. Olanlar tesadüfi olaylar değil. Dış güçlerin de içinde olduğu olaylardır. Birlik beraberlik içinde, daha çok üreterek, ülkemizi daha da güçlü hale getirerek bu zorlukları aşacağız. İçimizdeki hainleri de unutmayacağız. Bu ülke hepimizin. Onun için de bir ve beraber olmak zorundayız” dedi.

Mecliste, Belediye adına tescili olan 13 adet gayrimenkulün satışının yapılması hususunda Belediye Başkanına ve Encümene yetki verilmesi teklifi ile ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Mülkiyeti Belediyemize ait imar planında konut alanı olarak ayrılan Tapuda Yenidoğan Mahallesi 4868 ada 1 nolu 26.973,92 m2 yüzölçümlü ve 4869 ada 16 nolu 30.131,15 m2 yüzölçümlü parsellerin üzerlerine yapılacak konutlar karşılığında veya konutların satılmasından elde edilecek gelirin paylaşımı (hasılat paylaşımı) karşılığında satılması, parsellerin üzerlerine yapılıp Belediyeye kalacak konutların, Belediyece yapılacak kamulaştırma ve gayrimenkul satın alma işlemlerinde trampa edilmek sureti ile değerlendirilmesi ve bu konularda sözleşme yapmak için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususlarının 5393 Sayılı Belediye kanununun 18 (e) ve 38 (g) maddelerine göre görüşülmesi teklifi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün yazısı detaylı şekilde incelenmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Kayseri Develi Belediyesi’nin İzmit Belediyesi ile kardeş belediye olma teklifi  ilgili komisyona  gönderildi.

Bir sonraki meclis toplantısının 2 Ağustos Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99