BAŞKAN DOĞAN'DAN ESNAFA BAYRAM MÜJDESİ

İzmit Belediyesi, her sene olduğu gibi bu sene de yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi esnafları unutmadı.Gerek çalışmaları gerekse projeleri ile her zaman esnafın yanında olan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediyenin üst yönetimiyle bir araya gelerek esnafı ve alışveriş yapacak olan İzmitlileri ilgilendiren önemli kararlar aldı.

 

 Alınan karara göre  esnaflar, Ramazan Bayramına 3 gün kala işyeri önlerinde ürünlerini satışa sunabilecekler. Böylelikle  hem esnafa büyük bir kolaylık sağlanacak hem de İzmit halkının bayram alışverişini panayır havasında yapması sağlanacak. Başkan Doğan’ın aldığı kararla şehir merkezindeki ticari hareketliliğinin de artması bekleniyor.

 

ESNAFA KOLAYLIK

 

Zabıta Müdürlüğü Yetkililer, İzmit Belediyesi olarak her zaman esnafın yanında olduklarını belirterek “ bayrama  3 gün  kala esnafımızın ürünlerini iş yeri önünde satışa sunması için izin vereceğiz. Normal günlerde bu uygulamaya izin vermiyoruz. Bayram nedeniyle esnaflarımıza esneklik sağlayacağız. Böylelikle esnafımıza da büyük kolaylık sağlanmış olacak. Bundan hem esnaf hem de vatandaşlar kazançlı çıkacak.   

 

İFTAR İÇİN AÇIK HAVAYA İZİN 

 

Ramazan ayı nedeniyle şehir merkezinde faaliyet gösteren lokanta ve benzeri işletmelerde iftar saatinde açık havada müşterilerine servis sunabilecek. Trafiğe kapalı olan bariyerlerin kapanış saatleri de kademeli olarak geciktirilecek. Daha önce 20.30'da açtığımız bariyerleri bayrama 3 gün kala daha geç saatlerde açılacak. Bu uygulama ile ticari hareketliliğin trafik nedeniyle kesintiye uğramasının da önüne geçilmiş olacak.

 

KOORDİNELİ ÇALIŞMA

 

Zabıta olarak, Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlükleri ile birlikte koordineli olarak çalışacağız. Özellikle Fethiye, Alemdar, İnönü, Hafız Binbaşı ve Şahabettin Bilgisu Caddelerinde denetimler arttırılacak. Ekiplerimiz, vatandaşların temiz ve hijyenik bir ortamda bayram geçirmeleri için cadde ve sokaklarda teyakkuz halinde olacak. Çevre kirliliği konusundaki olumsuzluklara anında müdahale edilip,  her türlü çirkin görüntünün önüne geçilecek.

 

ZABITA 24 SAAT GÖREVDE

 

Ramazan Bayramı öncesi ve bayram boyunca görev başında olacak Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz oluşabilecek olumsuzluklara anında müdahale edecek.  Sayıları arttırılacak olan Zabıta ekipleri 24 saat görevde olacak. Vatandaşlar her türlü olumsuzlukları 153 veya 318 00 20 numaralı telefonlara bildirebilirler.

 

VERGİSİNİ VEREN ESNAF  KORUNACAK

 

Zabıta olarak, vergisini veren esnafların haklarını korumaya devam edeceğiz. Hiçbir seyyar satıcıya geçit vermeyeceğiz. Bu konuda oldukça hassasız. Vergisini veren esnafın haklarını korumak ve haksız rekabete engel olmak için denetimlerimizi arttıracağız” dediler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99