Savcılık, İtiraz Etti!

FETÖ/PDY operasyonunda tutuklama talebiyle mahkemeye gönderilen 18 kişinin serbest bırakılmasının ardından savcılık, karara itiraz etti.

 

 

 

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığ ıtalimatıyla 7 ilde  eş zamanlı gerçekleştirilen FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonda, 88 kişilik isim listesinden 64 kişi gözaltına alınarak adliyeye çıkarılmıştı. Bu zanlılardan 43'ü savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılmış, daha sonra mahkemeye adli kontrol şartı konulması talebiyle çıkarılan 3 zanlı da mahkeme heyeti tarafından serbest bırakılmıştı.

 

 

Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye çıkarılan 18 zanlının ise mahkeme heyeti tarafından tek tek ifadeleri alınmış ve yaklaşık 17 saat süren duruşmanın ardından zanlılardan ikisinin 200'er bin TL kefalet ödemeleri ve adli kontrol şartı altında olmaları şartıyla tüm zanlılar serbest bırakılmıştı. Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, bugün öğle saatlerinde bir üst mahkemeye bir dilekçe vererek, zanlıların serbest bırakılması kararına itiraz etti. Mahkeme, dilekçeyi incelemeye aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: HABERLER.COM

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99