MHP Derince’ye yeni ilçe başkanı

Muhalif olduğu için MHP’de Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek görevden alınarak yerine Zeki Omurca atandı. Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir’in yönetiminde yenilenmeye gidildi. Gözler muhalif olan Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan’a çevrildi.

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de ülke genelinde yaşanan görevden almalar ve değişiklikler ilimizde de devam ediyor. Genel seçimler sonrasında MHP’de başlayan olağan üstü kurultay söylemlerinde ilimizde de üst kurul delegeleri de buna destek verdi. Olağan üstü kurultay sürencin Yargıtay’a taşınması sonrasında herkes beklemeye geçti.

MUHALİFLER GİDİYOR
Yargıtay süreci beklenirken MHP Genel Merkezi tarafından muhalif olan isimler partiden gönderilmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde muhaliflere disiplin yolunu göstererek görevlerinden ayrılmalarını isterken, ayrılmayan isimler için ilgili maddeler işletilmeye başlandı.

MUHALİF İLÇE BAŞKANLARI GİTTİ
MHP’de Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy görevden alınırken, Çetin Öksüz’ün atamadı yapıldı. İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen’in görevinden istifa etmesi sonrasında Ahmet Yalçınöz’ün ataması yapıldı. Başiskele İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz’ın istifa etmesi sonrasında yerine Serkan Günaydın’ın atamadı yapıldı. Muhalif ilçe başkanlarından Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek ve Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan geriye kalmıştı. MHP Genel Merkezi tarafından Derince İlçe Başkanı Şimşek’in görevinden alındığı açıklandı.

BAYRAK DEĞİŞİMİ
MHP Genel Merkezi tarafından Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek’in görevden alınması sonrasında yerine Zeki Omurca’nın atandığı il başkanlığına bildirildi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve ilçe başkanları atamayla ilgili parti binasında tören düzenlediler. Törende açıklama yapan İl Başkanı Aydın Ünlü “MHP’de bayrak değişimi devam ediyor. İlçe Başkanı Emin Şimşek’in görevi bırakması sonrasında aynı yönetiminde yer alan Zeki Omurca’nın ataması yapıldı” dedi.

2019’UN ALT YAPISI
MHP’de Kocaeli il başkanlığın izlediği yol önemli bir yol haritasıdır diyen Ünlü “İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz mevcut yapının içerisinden çıkmıştır. Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın aynı yönetimin içerisinden çıkmıştır. Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz yine aynı yönetimden çıkmıştır. Derince İlçe Başkanı zeki Omurca’da aynı yönetimden çıkmıştır. MHP’ye emek harcayan bayrak yarışında yer almaktadır. 2019’un alt yapısını oluşturma noktasında mücadeleye devam edeceklerdir” açıklamasında bulundu.

3 BİN YIL SONRAKİ TORUNLAR
Herkes şunu iyi bilsin ki MHP’de çok güçlü bir camiadır diyen İl Başkanı Ünlü “MHP bundan da daha zor günler geçirmiştir. Önümüzde yapılacak her hamleye karşı teşkilatın bir cevabı olacaktır. Her hamleye hazırız. Süreci çok iyi yakından takip eden, ne zaman nerede ne olacağını bilen, ona göre de yapılacak hamleyi hazırlayan bir teşkilat yapısı vardır. Bugün MHP, 3 bin yıl sonra ki doğacak olan torunlarımızın hesabını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYBEDECEK ÜLKÜCÜMÜZ YOK
Kaybedecek bir tane dahi ülkücü arkadaşımız yok diyen Ünlü “Bu bir görev değişikliğidir olmaya da devam edecektir. Ülküdaşlık hukuku içerisinde kaybedecek bir ülkücümüz dahi olmadığını bilerek bu anlamda herkesi kucaklayacak, herkesi kucaklayacak olan ilçe başkanlarımız görevdedir. Bayrak yarışı altında herkesin bir değer olduğu yapı içerisinde siyasi çalışmalarına devam edecektir. Bundan sonra da daha başarılı çalışmalar yapılacaktır” şeklinde konuştu.

KIRMADAN DÖKMEDEN
Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca “Takdir edilerek göreve atandık. Bundan sonra yolumuza kırmadan dökmeden herkesi kucaklayarak devam edeceğiz. Kimse kırılmaz, kimse arkamızdan konuşmaz. Arkamızdan konuşanlara karşıda herhangi bir kırgınlığımız olmayacaktır. Herkes istediğini söyleyebilir. Biz buradayız. Partimizde olacağız. Her zaman da genel merkezin ve genel başkanımızın yanında olacağız” dedi.

TAKVİYE YAPTIK
Yönetiminde takviyeye gidilerek yeniden görev alan Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ise “21 Aralık 2015 kongresi sonrasında Gebze’de çalışmalarımıza start verdik. Geçen süre içerisinde Gebze geniş bir bölge olmasından ve içerisinden geçtiğimiz süreç doğrultusunda zaman içerisinde içimizden arkadaşlarımız arasında yorulmaları görmeye başladım. Bizde bu durumu il başkanımız ve genel merkeze iletildi. 2019 seçimlerimin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bunu aşmanın yolu da yönetimde takviye yapılmasını istedik. İkinci defa yeniden görev verildi” açıklamasında bulundu.

SIRADA KANDIRA VAR
Muhalif ilçe başkanlarının görevden alınması yada istifa etmeleri sonrasında tek kalan Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan’ın durumu hakkında sorulan soruya İl Başkanı Aydın Ünlü “Şuan Kandıra kaldı diye bir şey yok. MHP’de şuan ilçe başkanlarıyla çalışmalarına devam ediyor. MHP Genel Merkezi ve il başkanlığında kurulan komisyon tarafından çalışmalar yapılıyor. Böyle bir durum olursa eğer ilerleyen günlerde bunu da kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

ŞİMŞEK’E TÜZÜK UYGULANDI
MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek’in neden görevden alındığı sorusuna İl Başkanı Ünlü “Tüzükte yer alan 52 ve 54’ncü maddeler uygulanmıştır. Tüzük maddeleri uygulanarak görevine son verilerek yerine atama yapılmıştır” derken, sırada Kandıra mı? sorusuna İl Başkanı Ünlü “Siyaset uzun solukludur” karşılığını verdi. Serkan BORLAK

GEBZE İLÇE YÖNETİMİ
Ahmet Ferit Taşdemir, Ali Yalsız, Bülent Çevik, Cemal İmamoğlu, Dilaver Ağaoğlu, Emrah Dursun, Evren Yayla, Hüseyin Gökdeniz, İlyas Yücel, Mert Yaşar Kocaoğlu, Murat Musluk, Mustafa Özdemir, Ömer Ünlü, Ramazan Doğan, Recep Cumhuriyet, Sabiha Çalışkan, Sabri Özdemir, Selçuk Kandemir, Yusuf Ziya Ünsal, Hasan Kandemir, Yusuf Ziya Ünsal, Hasan Kandemir, İsmet Pehlivanoğulları, Polat Ağralı, Mustafa Gürkan Çubukçuoğlu, Mustafa Dağ, Necip Alkan, Hakan Bat, Cuma Çalışkan, Aydın Yılmaz, Samet Çevik, Ali Gökhan, Hamza Yıldız, Mehmet Güler, Halil Kaya, Mehmet Baba, Bülent Deniz, Hakan Doğan, Kamil Yağcı, Alper Demir, Selahattin Köksaldı, Ömer Cihan Kavak, Zekeriya Işık, Erdal Kabaca, İsak Erikli, Önder Dede, Ersun Çevik, Ömer Kaymak, Fatih Aksoy, Musa Genç, Sakin Yıldırım, İsmail Yayla, İrfan Gürkan Keleşoğlu, Ekrem Yılmaz, Coşkun Öztürk, Muammer Tuğ, Murat Yılmaz, Coşkun Öztürk, Muammer Tuğ, Murat Yılmaz, Gökhan Küçük, Hasan Çoruh, Hamdi Bayram, İlhami Cınkır, Mustafa Ömür

DERİNCE İLÇE YÖNETİMİ
Zeki Omurca, Yasemin Kantaroğlu, Reyhan Aytaç Gür, Sedat Öztoplu, Özhan Kurt, Kadir Kaya, Nihat Güngör, Ali Kılıç, İsmail Güler, Sedat Çapık, Evran Mert, Celal Kılavuz, Kadir Aydın, Celal Kılavuz, Kadir Aydın, Savaş Tepe, Enver Turgut, Ali Şeker, Gürcan Dilek, Mehmet Zeki Taşkın, Ömer Faruk Eğlenen, Şahin Akyol, Orhan Ayvaz, Yavuz Kaya, Ahmet Kılınç, Soner Kuzu, Yılmaz Tanyılmaz

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99