Zafer kentkart’ın!

KENTKART, “CONTACTLESS MOBILE AWARDS” YARIŞMASINDA ULAŞIM VE BİLET TEKNOLOJİSİ DALINDA DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU!

Kentkart, Londra’da bu yıl 10. kez düzenlenen “Contactless and Mobile Awards” yarışmasında Açık Uçlu NFC (Near Field Communication-Yakın Temas İletişim) Mobil Ödeme Projesi ile “Ulaşım ve Bilet” kategorisinde birinci seçildi ve aynı zamanda “En İyi Endüstri Sağlayıcısı” dalında da ilk üçe adını yazdırdı. Ödülü Kentkart adına şirket CEO’su Ahmet Emir Basmacı aldı.
Ödül alan firmalar:
• Payment innovation – Paykey (İsrail)
• Retail & Loyalty – Ingenico Group / schuh (İngiltere)
• Transport & Ticketing – Kentkart (Türkiye)
• Contactless & Mobile City Initiatives – Cork City Centre Forum (İrlanda)
• Payment security – Spire Payments (İngiltere)
• Next Generation Ecosystem – Yoti (İngiltere)
• ID & Authentication – Bank Pekao (Polonya)
• Mobile wallet – Points (Kanada)
• Industry Award – Tech Mahindra (Hindistan)
Kentkart geliştirmiş olduğu yeni veritabanı yapısı ile birlikte toplu ulaşımda ödeme sistemlerine NFC telefonları da katarak ulaşımda sürdürülebilir ve yenilikçi projelerine bir yenisini daha ekledi. Kullanıcı, Android kitkat 4 sürümüyle çalışan Kentkart Mobil uygulamasını telefonuna indirmesi halinde kredi kartı, banka kartı veya paypal hesabıyla sanal kart satın alıp, bu sanal karta mobil telefonu üzerinden dolum tanımlayabilmektedir. Tüm veri yapısı, ücret hesapları ve ücret tabloları sunucuya taşındığı için gün boyunca toplu ulaşımda yapılan tüm harcamalar toplanır. Gün sonu işlemleri ile birlikte toplanan para, Kentkart’ın sağladığı akıllı yazılımlar aracılığıyla toplu ulaşım firmalarının hesabına hak edişlerine göre ertesi gün aktarılır. Proje aktif olarak Mersin, Kocaeli, Manisa, Antalya ve Niğde’de kullanılmaktadır; aynı zamanda şehirler arası bütünleşme da bu projeyle gerçekleştirilmiştir. Son bir yıldır çalışan sistemin kullanıcı sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır.
Contactless Intelligence platformunun baş editörü Steve Atkins, konuşmasında seçici jürinin işinin her geçen yıl daha da zorlaştığına değinerek bu yıl ödüllerin sektörde fark yaratan, son kullanıcının hayatını kolaylaştıran projelere verildiğini belirtti. Çalışmalarını daima bu temeller üzerinde sürdüren Kentkart, hak ettiği bu ödülle ürünlerini ve uygulamalarını daha da geliştirmek için yeni bir güç kazanmıştır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99