Avukatlar sertifikalarını aldı

Kocaeli Barosu tarafından düzenlenen ‘Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi’ üçüncü sertifika töreni Ramada Plaza’da gerçekleşti

Kocaeli Baro’su tarafından 6-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi’nin son gününde eğitime katılan 60 avukata katılım belgesi verildi. Ramada Plaza’da düzenlenen törene çok sayıda baro üyesi avukat katıldı. Ülkedeki hukuki ihtilafların gün geçtikçe yoğunlaşması, gerek mahkemeler nezdinde gerek toplum nezdinde oluşan yığılmalarda, tarafların ortak iradesiyle çözüm bulması amacıyla düzenlenen eğitim programında Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi’ sertifika töreninde Baro’ya kayıtlı 60 avukat 48 saatlik eğitimin ardından katılım belgesi almaya hak kazandı.
250 AVUKAT
Dördüncüsü düzenlenen sertifika töreninde konuşan Baro Başkanı Sertif Gökçe, Dördüncüsünü düzenlediğimiz, toplam 250 ye yakın arkadaşımızın eğitim aldığı arabuluculuk sertifika programına bugün sonuna geliyoruz. Bu yorucu programda bize destek olan bütün eğitmenlere buradan teşekkür etmek istiyorum. Yine bu yorucu eğitim sürecini ciddi anlamda takip eden ve bu eğitimde gerçekten ağır toplar ağır bir şekilde eğitimi takip ettiler. Ciddi anlamda ciddiye aldılar. Belki birçok meslektaşımız 30 – 40 yıl sonra öğrenci gibi gelip sıralara oturdular ve dersleri çok dikkatle dinlediler” ifadelerini kullandı.
SINAV 5 HAZİRANDA
Gökçe, “Değerli meslektaşlarımız bildiğiniz gibi geçen hafta arabuluculuk daire başkanı Kocaeli adliyesine gelmişti Basın toplantısını beraber yaptık. Onunda söylediği gibi 5 Haziran’da sınav olacak. Bu sınavı umarım hepiniz geçersiniz. Umarım bu arabuluculuk Türkiye’de çok iyi bir şekilde tutar. Aranızdan da ülkenin en ünlü arabulucuları çıkar. Tekrar katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. Konuşmanın ardından eğitime katılan 60 avukata sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99