OKUL ÖNCESİNE BÜYÜK YATIRIM

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda okul öncesi eğitimin 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’na göre artış göstermesinden dolayı Kocaeli Valiliği tarafından değerlendirme toplantısı yapıldı. Programda konuşan Vali Güzeloğlu 11 tane ana okulunun yapılacağını açıkladı

2014-2015 Eğitim Öğretim yılına nazaran 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında okul öncesi eğitime katılım oranının yükselmesinden ötürü Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Konferans Salonu’nda değerlendirme yapıldı. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Güzeloğlu’nun eşi Ayşe Güzeloğlu, Milli Eğitim’den Sorumlu Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in de katıldığı programda Türkiye’de ve Kocaeli’de okul öncesi eğitime katılımın nasıl artış göstereceği masaya yatırıldı.

11 ANA OKULU YAPILACAK
Programa Yeni Turan Anaokulu öğrencilerinin zeybek gösterisi ile başlanıldı. Programda konuşan Vali Güzeloğlu, “Bu yıl içerisinde yatırım programımızda toplam 11 yeni anaokulu yapıyoruz. Bu bir devrimdir. Kocaeli Eğitim tarihinde bir defada 11 eğitim kuruma ulaşan bir çalışma olmamıştır. 6’sı yatırım programının içinde kesinleşen projelerdir. İzmit, Kartepe’de 2, Dilovasında, Derince ve Çayırova’da 6 bağımsız Anaokulu ve toplam 32 derslikli bir planımız var. Ayrıca hayırseverlerimiz aracılığıyla Çayırova, İzmit, Gebze’ye ve Başiskele’ye toplam 36 sınıflı bağımsız anaokulu kazandıracağız” dedi.

KOCAELİ’NİN YERİ MEMNUN ETMİYOR
Bugün çok özel misafirlerimiz var diyen Vali Güzeloğlu “Geleceğimiz okul öncesi çocuklar bugün misafirimiz oldular. Sizleri yetiştiren annelerinize, babalarınıza, öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Herkes için en önemli konumuz Milli Eğitim. Eğitim alanında en öncelikli konumuz Okul Öncesi. Hem kişiliğin gelişmesi hem de geleceğin güçlü nesillerinin oluşmasında okul öncesinin önemi yatıyor. Bir yetişkinin sahip olduğu karakter, değer gibi olguların hemen hemen yarısından fazlası bu dönemde filizleniyor. Bu noktada Kocaeli’de eğitimin her alanında ve okul öncesinde göreve başladığımız ilk günden bu yana büyük bir seferberlik başlattık. 81 il arasında Kocaeli’mizin okul öncesi yeri hiç birimizi memnun etmeyen, kabul edilmesi mümkün olamayan yerdeydi” açıklamasında bulundu.

ÖNEMLİ GELİŞME SAĞLANDI
81 İl arasında 62’nciydik diyen Vali Güzeloğlu “İlçeler özelinde kaymakam arkadaşlarımızdan başlayarak her yeri çalışma alanı olarak belirleyerek istisnasız bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitimini alması için çabaladık. Çok büyük bir başarıyı ve aşamayı bugün Kocaeli olarak elde ettik. Bu kadar kısa bir zamanda böylesi bir dönüşümü ve gelişimi yapmak ancak Kocaeli gibi bir kentin yapabileceği bir başarı idi. Bugün 27’nci olduk. Bir büyük değişimi ve gelişimi başardık. Şuan itibari ile okul öncesi eğitime katılım yüzde 70’dir. Bu yıl sonu hedefimiz yüzde 80’i aşmaktır. Yüzde 43’lerden aldığımız hedefi yüzde 80’e taşımak istiyoruz. Kocaeli’miz için 1. Sıranın dışında ki yer başarı olarak nitelendirilebilir bir yer değildir. Bu büyük heyecan her kademede, her aşamada şüphesiz en önemli hedeflerimizden bir tanesidir” ifadelerini kullandı.

BU BİR DEVRİMDİR
Bu yıl içerisinde yatırım programımızda toplam 11 yeni anaokulu yapıyoruz diyen Güzeloğlu, “Bu bir devrimdir. Kocaeli Eğitim tarihinde bir defada 11 eğitim kuruma ulaşan bir çalışma olmamıştır. 6’sı yatırım programının içinde kesinleşen projelerdir. İzmit, Kartepe’de 2, Dilovasında, Derince ve Çayırova’da 6 bağımsız Anaokulu ve toplam 32 derslikli bir planımız var. Ayrıca hayırseverlerimiz aracılığıyla Çayırova, İzmit, Gebze’ye ve Başiskele’ye toplam 36 sınıflı bağımsız anaokulu kazandıracağız. Bu yıl yine ilk olarak mayıs ayının ilk haftasında okul öncesi şöleni gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımız kararlılıkla devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99