Erdinç Işık’ta yemin etti

Kocaeli’nin sevilen avukatı eski Baro Başkanı Ersayın Işık’ın oğlu Erdinç Işık, önceki akşam Kocalei Barosu’nda düzenlenen törenle baba mesleği olan avukatlığa adımını attı.

Kocaeli Barosu’nun eski başkanlarından Kocaeli’nin tecrübeli ve üslubuyla, dürüstlüğüyle tanınan ve sevilen Ersayın Işık’ın oğlu Erdinç Işık, babasının izinden giderek avukatlık eğitimi almıştı. Avukatlık stajını babasının yanında tamamlayan Erdinç Işık, önceki akşam Kocaeli Baro binasında konferans salonunda düzenlenen geniş katılımlı törenle avukatlık ruhsatını alarak avukatlık ruhsatını teslim aldı. Cüppesini giyen Erdinç Işık, Kocaeli Barosu’nun bin 286’ıncı avukatı olarak kadroya dahil oldu.

Babasının da avukat olmasının sebebiyle avukatlık ruhsat törenine katılım da oldukça geniş oldu. Eski Baro başkanlarından Bora Uluç, Fahri Örengül ve Tamer Solakoğlu başta olmak üzere, çok sayıda avukat katılım gösterdiği törende pek çok kişi sandalyelerin tamamen dolu olması sebebiyle töreni ayakta izledi.

“ERDİNÇ’İN BABASI ERSAYIN”
Törende konuşan Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, “Erdinç’i ben 15 sene öncesinden tanırım. O ilk başta Ersayın ağabeyin oğlu olarak tanımıştım ancak artık Ersayın ağabey ‘Erdinç’in babası’ oldu. Erdinç kendisini bize mütevazi kişiliği, saygılı davranışları ve dürüstlüğüyle sevdirdi. Erdinç hukuk fakültesine yazıldığı gün bana ‘İnşallah ruhsatımı senden alırım’ demişti. Söylediği de oldu. İnşallah düğününde de şahidin ben olurum Erdinç bu da benim sözüm olsun. Kişiliğin ve mesleki duruşunla başarılı bir avukat olacağına inanıyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99