KTO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Körfez Ticaret Odası Şubat ayı meclis toplantısı KTO Meclis salonunda yapıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Mustafa Efe ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis ve meslek komiteleri üyelerine bilgi verdi.

Ankara’da ki Patlamayı Kınıyoruz
Konuşmasında Ankara’daki patlamaya değinen Efe ‘Yapılan terör saldırısının sadece vazifelerini yaptıktan sonra evlerine dönen memurlara, vatandaşlara karşı değil, bütün millete, bu toprakların bütünlüğünü savunan herkese yapılmıştır. Ayrıca terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz için de derin üzüntü içindeyiz terör saldırılarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet Şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına başsağlığı diliyorum’ dedi.

Hükümetten İşverenlere Yönelik İsteklerimiz Var
Konuşmasında Hükümetten isteklerini sırlayan Mustafa Efe Vergi usul kanunu güncellenmesi Mevcut vergi mevzuatı gözden geçirilerek enerji verimliliğini teşvik eden vergisel düzenlemeler yapılması, Serbest bölgelerin cazibesi arttırılacak değişiklikler yapılması, Yatırımlarda bürokrasinin azaltılması ve yani endüstri bölgelerinde arsa maliyetlerini azaltacak yeni bir mekanizma kurulması, OSB’lerde yetki karmaşasını ortadan kaldıracak etkili bir yöntem yapısının oluşturulması, İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarında basitleştirme ve uygulama birliğinin sağlanması, Şirketlerin kuruluş ve tasfiye işlemlerinin daha da kolaylaştırılması, Yenilikçi girişimcilerin projelerinin ticarileştirilmesi için kendi garanti mekanizmalarının oluşturulması Gibi konularda hükümetten destek beklediklerini söyledi.
Türkiye Büyümeyi hakediyor
Özellikle finansal istikrarı gösterecek bir yol haritasıyla Türkiye’nin Yolunun açılacağını düşündüklerini belirten Mustafa Efe Türkiye’nin %4 ün üstünde büyümeleri hakettiğini söyledi.
2016 Yılı Risk ve Fırstlar Yılı Olacak
Çevre coğrafyamızdan kaynaklı çalkantılar, FED’in faiz arttırma sürecinin hızlanması,Terör olayları, Ülke kredi notumuzun düşmesi ihtimali, Emtia fiyatlarındaki aşırı oynaklık ve bunun ihracat pazarımıza etkilerinin Türkiye’yi bekleyen riskler olduğunu dile getiriken Hükümetimizin eylem planının yapısal reformlara odaklanması, AB Sürecinin yeniden canlanması, Petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki gerilemenin dış kaynak ihtiyacımızı azaltması, Kamu bütçesindeki sıkı duruşun sürdürülmesi, Özel sektörümüzün risk yönetimi konusundaki tecrübesini ise 2016 yılının fırsatları olarak değerlendirdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99