Flaş Kocaeli

Ali Güney yeniden başkan!

AK Parti İzmit İlçe kongresinde mevcut başkan Ali Güney tek aday olarak kongreye katılarak yeniden bakan olarak görevine devam ediyor.

AKP İzmit İlçe kongresi bugün Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapıldı. Yaklaşık 20 ay önce atama yoluyla ilçe başkanlık koltuğuna getirilen Avukat Ali Güney, kongrede genel merkez tarafından yeniden aday gösterildi. Tek listeli kongrede Güney teşkilatın seçilmiş başkanı oldu. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede ayrıca 30 yönetim kurulu üyesi ve 50 il delegesi seçildi.

 

119953975_10221378340202068_3772070082091167505_n

 

 

Pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleşen kongrede, Güney şu ifadelere yer verdi: "Yenişehir’in heyecanına, Mehmet Ali Paşa’nın samimiyetine, Tavşantepe’nin hasbiliğine, Kuruçeşmenin sıcaklığına, Alikahya’nın enerjisine, Akmeşe’nin yeşiline Saraybahçe’nin Çınarına selam olsun, Besmele ile çıktığımız bu kutlu yolda bize yarenlik edenlere,

 

HELALLİK İSTİYORUM

Bu AK Davanın elinden, eteğinden tutan tüm gönüllere tüm İzmit'e selam olsun, 5.Olağan kongremiz hayırlara vesile olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun. Sayın Genel Başkan Yardımcımız, Sayın MKYK Üyemiz, Değerli İl Başkanım, Kıymetli Milletvekillerim, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, Değerli Geçmiş Dönem İl –İlçe- Belde Başkanlarımız, Geçmiş dönem Belediye Başkanlarımız, Misafir ilçe ve belediye başkanlarım, Cumhur İttifakımızın değerli ilçe başkanı, İl-İlçe Yöneticilerimiz, Gençlik Kollarımız, Kadın Kollarımız, Meclis Üyelerimiz, Mahalle Başkanlarımız,  Delegelerimiz, AK Parti İzmit 5.Olağan İlçe Kongremize hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. AK Parti çatısı altında gençlik kollarında başlayan siyasi hayatıma, ana kademe yöneticiliğinden sonra, sadece ilimizin değil, ülkemizin de en özel, en güçlü merkezlerinden biri olan İzmit’te ilçe başkanlığı görevi yapmak nasip oldu.Konuşmamın hemen başında birlikte siyaset yapmaktan onur duyduğum bütün dava arkadaşlarımın ailesine ve aileme gösterdikleri sonsuz sabır ve anlayışları için teşekkür ediyor, helallik istiyorum.

 

"İZMİT'İ YENİDEN AK KADROLARLA ALACAĞIZ"
"Ayrıca ülkeye ve millete hizmet yolunda görevi devreden ilçe yöneticilerimize de teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi AK Partide millete hizmet yarışı bitmez. Hak bir dava yolunda mücadele seçime kadar değil mezara kadar sürer. Bu duygularla vedalaştığımız arkadaşlarımızın aynı özveriyle çalışacaklarını biliyor ve inanıyorum. Değerli dava arkadaşlarım, Bizler bu görevleri emanet olarak görüyoruz ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Hakkın rızası, milletin menfaatleri bütün hesapların ve çıkarların üzerindedir. Bundan dolayı tüm ekibimle hesabi değil hasbi olarak karşınıza geldik ve genel kurulumuz bizlere yetki verdiği takdirde, memleketimiz İzmit’i yeni hedeflere taşıyacağız, Allah’ın izni ve bizim dur durak bilmeyen çalışmalarımızla 3 yıl sonra İzmit’i yeniden AK kadrolarla buluşturacağız. “İnandığın yolda yürü” diyerek çıktığımız bu yolda Allah sizlerin karşısında boynumuzu eğdirmesin. Bu duygu ve düşüncelerle her birinize bir kez daha kongremize katılıp, bizlere güç verdiğiniz için teşekkür ediyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum."

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99