Flaş Kocaeli

Cebrail Aydın, 2. Kez Başkan

Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği, ikinci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Cebrail Aydın, ikinci kez seçilerek gücen tazeledi

2016 yılında kurulan Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği, geçtiğimiz Pazar günü olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. İkinci olağan genel kurulda tek aday olarak gösterilen Cebrail Aydın, yeniden başkan seçildi. Genel kurulda divan başkanlığını Azmi Cihat Hatipoğlu yaparken divan üyeliklerini Bekir Turanoğlu ve İdris Aydın yaptı. Yeşilyurt Mahallesi Bursa Caddesi No:3 Başisekele adresinde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen kongrede üyelere çiğköfte ve lahmacun ikramı da yapıldı.

 

‘ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK’

İkinci kez seçilerek güven tazeleyen Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Cebrail Aydın, kongrede söz alarak “Derneğimizin amacı kültürümüzü, geleneklerimizi Kocaelimizde yaşayıp yaşatmaktır. Ayrıca ilimize üniversite öğrenimi için gelen kardeşlerimize yardımcı olma amacındayız. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Gençlik ve kadın kollarımız ile kadınlarımıza yönelik proje ve etkinlikler yapacağız. Gençlerimizin bilinçli ve memlekete faydalı bireyler olması için var gücümüzle onların yanında olacağız” dedi.

 

GENÇLER VE KADINLARA YÖNELİK PROJELER

Sözlerini sürdüren Başkan Cebrail Aydın, “Memleketimiz Şanlıurfa’nın tanıtımı için doğduğumuz topraklara geziler tertipleyip hemşehrilerimizin memleketini daha iyi tanımalarını sağlayacağız. Ayrıca ikinci kez beni bu göreve layık gören üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu görevi layıkıyla yapacağımdan emin olmalarını istiyorum. Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99