Flaş Kocaeli

Tokatlılar, Aşure Paylaştı

Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi ve üyeleri, 3 bin kişiye aşure ikramında bulundu.

Başkanlığını İzmit Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi adayı Turan Şahin’in yaptığı dernek yöneticileri ve üyeleri Sabri Yalım Parkı’nın doğu bölümünde kurdukları stantta 3 bin kişiyle aşure paylaştı.

 

Aşure etkinliğine ilgi yoğundu

 

Aşure paylaşım etkinliğine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’in yanı sıra CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ile her iki partinin belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaş katıldı.

 

Başkan, aşure kazanının başında

 

Büyük bir kazan içerisinde kaynatılan aşure, usta aşçıların ellerinde vatandaşa ikram edilirken Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan Şahin de bir ara kazanın başına geçerek ikramda bulundu.

 

Fotoğraf çektirme yarışı

 

Kocaeli’de büyük bir kesim tarafından sevilen ve takdir gören başkan Turan Şahin, paylaşmanın önemine değinerek, “Sevinçleri de hüzünleri de, ekmeğimizi ve aşımızı da paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Öte yandan etkinliğe katılanların başkanla hatıra fotoğrafı çektirme yarışı da görülmeye değerdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

İlker keleş - 11 Ekim 2019 08:15
Dernek var dernekcik var biz bu kentte 15 kişinin izlediği festivallerde gördük Kocaeli Tokatlılar Derneğini başkanı Turan Şahin ve dernek üyelerini canı gönülden kutlarım. İzmitimiz için kentimize koşulsuz destek veren derneklerimizi tebrik ediyorum.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99