Flaş Kocaeli

Atılımcı İş Adamları Yeni Yerinde

İzmit’te eski perşembe pazarının karşısında bulunan derneğin binasını Başiskele’de Ark otonun yan binasına taşıyan ATİK yeni yerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ATİK Derneği yönetim kurulu Başkanı Yasin Akyol yaptığı açıklamada, “Biz bir aileyiz, önemli olan dostluğumuz, bizim için önemli olan çok üyeye sahip olmak değil nitelikli üyeye sahip olmak. ” dedi.

Üniversiteli arkadaşlarımıza  bir çalışma ortamı ofisi sağladık. Üniversiteli arkadaşlarımız burada proje üreteblir ve projelerine yatırımcı bulabilirler. Bu oluşumun tüm imkanlarını kullanabilirler. Kent ile alakalı projesi olan arkadaşlarımız gelip konferans salonumuzu kullanabilirler.

BURASI TİCARİ ODAKLI DEĞİL

Geçtiğimiz hafta Başiskele Karadenizliler Mahallesi’ndeki yeni binasına taşınan Atılımcı İş Adamları Derneği’nin (ATİK) yönetim kurulu başkanı Yasin Akyol, açılış töreninden önce yerel basın mensuplarını ağırlayarak “Burası ticaret odaklı değil, önceliğimiz dostluktur. Yeni binamızı kentimizin insanlarına da armağan etmek istiyor

 

ATİK ASLINDA  BİR DOSTLUK KULÜBÜ

“Ülke olarak çok zor dönemden geçtiğimiz bir esnada böyle bir işe kalkıştık” diyen Başkan  Akyol, “Bu hayalin gerçekleşmesi için tüm arkadaşlarımız,gerek yönetim kurulumuz gerekse üyelerimiz çok çaba sarf etti. Biz bu ahengi, bu birlikteliği bozmamaya çalışıyoruz. Bizim için önemli olan çok üyeye sahip olmak değil nitelikli üyeye sahip olmak. Bundan sonra da çok üyeye sahip olma çabamız olmayacak. Ben de üye olabilmek için 9 aylık bir süreçten geçtim. 9 ayda bu derneğin kabulünü aldım ve şimdi de başkanlık yapıyorum. Bu tarzımızın sebebi o ahengin bozulmaması. İnsanların aileleriyle birlikte görüşebilecekleri sayılar çok azdır. Burası bir dostluk kulübü. Dışarda yaptıkları ticaretlerde de birbirlerine destek olabiliyorlar. Buranın konsepti tamamen ticaret odaklı değil. Önceliğimiz dostluk. Günümüzde ticaret üzerine kurulan dostluklar sağlam değil” ifadelerini kullandı.

 

ARKADAŞLARIMIN ISRARI İLE BİR DÖNEM DAHA DEVAM EDECEĞİZ

Akyol, “Önümüzdeki dönemde seyahat programlarımız da olacak. Biz aslında altyapıyı bitirdik. Bundan sonra da üzerine bir şeyler koymaya çalışacağız. Bir dönem yapıp bırakacaktım, ama arkadaşlar bir dönem daha devam etmemi istedi. Bizde maksimum iki dönem. Üniversite ile ilgili projeler için henüz Rektör beyle birebir görüşmedik. Geçen hafta il başkanımızı ziyaret ettik. Çalışmalarımızla ilgili bilgi verdik. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarımızın hepsi askıda kaldı. Bizim emek vermemiz değil, kimsenin bize destek olmamasıydı. Yeni binamız hayırlı uğurlu olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.  

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99