Flaş Kocaeli

İshakçılar’da Güreş Heyecanı

İshakçılar’da düzenlenen 16. Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında 15 Eylül Pazar günü herkesin büyük bir heyecanla beklediği yağlı güreş heyecanı yaşanacak

İki Etkinlik Birden Düzenlenecek

16. Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri için Derince’de gerçekleşen ilk günkü açılış töreninin ardından, etkinlikler konserler ve yağlı pehlivan güreşleri ile devam ediyor. İlk gün mehteran eşliğinde kortej yürüyüşü ve Mevlid-i Şerif okunması ile başlayan festival kapsamında ikinci gün iki etkinlik birden var. 14 Eylül Cumartesi (Yarın) günü gündüz bölümünde Dümbüldek Suyu Festivali yapılacak. Dümbüldek Pınarı Mesire Alanı’nda gerçekleşecek olan şenlik saat 13.30’da başlayacak. Mehteran gösterisi ile başlayıp Kuran-ı Kerim okunması ile devam edecek Dümbüldek’teki gündüz programı Mürsel Paşa Türk Müziği Topluluğu’nun tasavvuf müziği konseri ile sona erecek. İkinci günün akşamında saatler 20.00’yi gösterirken bu kez İshakçılar Er Meydanı’nda Ramazan Çelik, konseri verilecek.

 

Yağlı Pehlivan Güreşleri Heyecanı

Organizasyonun üçüncü ve son günü olan 15 Eylül Pazar günü ise herkesin büyük bir heyecanla beklediği yağlı güreşler yapılacak. 16. Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında saat 10.00 itibari ile Er Meydanı’nda başlayacak olan organizasyonda farklı boylarda güreşler tutulacak. Geçtiğimiz yılın başpehlivanı İsmail Balaban ile finalisti Tanju Gemici’nin de katılacağı bu yılki güreşlerde yine birbirinden ünlü pehlivanlar mücadele edecek. Binlerce sporseverin takip etmesi beklenen bu yılki güreşlere yaklaşık üç yüz civarında güreşçinin katılması bekleniyor.

 

16. Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri Programı:

 

14 Eylül Cumartesi:

Dümbüldek Pınarı Mesire Alanı:

13.30: Mehteran Konseri

14.00: Kuran-ı Kerim Tilaveti

14.30: Tasavvuf Müziği Konseri ve Sema Mukabelesi (Mürsel Paşa Türk Müziği Topluluğu)

 

İshakçılar Er Meydanı

20.00: Konser (Ramazan Çelik)

 

15 Eylül Pazar:

İshakçılar Er Meydanı

10.00: Yağlı Güreşler

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99