Programın sonuna kadar kalacaktım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmesi sonrası alanı terk eden İzmit belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP ilçe başkanı Hakan Çakar, bu hareket kabullenemez, birlik beraberlik olma gününde bu ayrıştırım hiç hoş değil dediler.

CHP İzmit İlçe başkanı HAKAN ÇAKAR gazetemize şu açıklamalarda bulundu;

Ayrıca mili birlikten bahsederken yapılan böyle saldırı konuşmaları, alanlarda genel başkanımızı

yuhalatması hiç birlik ve beraberlik söylemlerine yakışmadı, bizler CHP olarak darbenin hepsine karşı

olduğumuzu gerek açıklamalarımızla, gerek gün içinde yaptığımız anmalar, etkinlikler ve  helva

dağıtmaları ile gösterdik, ama finalde de açıkcası  böyle bir davranış beklemiyorduk. Bizlerle beraber

gelen İyi partili yöneticilerimiz ve başkanlarımızda alanı terk etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu

hareketi hiç yakışmadı, biz bu konu ile ilgili yarın bir basın açıklaması yaparak olayı kınadığımızı

belirteceğiz dedi.

 

Telefon ile ulaştığımız İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise şunları söyledi;

Biz darbelerin her türlüsüne karşıyız, zamanında FETO konusunda sürekli uyaran fakat uyarılarımızın hiçbir zaman dinlenmediği bir dönem geçirdik sonucunda da bu hain darbe girişimi oldu, önecelikle bu girişimde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlere saygımız gereği bu birlik ve anma gününde her etkinlikte olmaya çalıştık, kendimizde gerekli anmaları yaptık. Ancak bu akşamda ne yazık ki cumhurbaşkanının bir genel başkanı orada yuhalatması, insanları birbirine kırdırmaktır, böldürmektir şehitlere saygısızlıktır.

 

Şehitler boşa ölmedi, ülkenin birliği için, geleceği için öldü

Milli birlik deyince herkesin aklına, beraberlik herkesi kucaklayan bir yaklaşım gelir. Bir daha bunların yaşanmaması ve aynı zamanda geçmişten ders alınmasını gerektiren bir gün olması gerekiyor. Yani o şehitler boşa ölmedi, ülkenin birliği için, geleceği için öldü. En azından daha kucaklayıcı bir konuşma olması gerekiyordu, genel başkanımızın yuhalanması asla kabul edilemez, oldu ki geçmişte bu konuda sicili kabarık olanların bundan sonra daha dikkatli olmaları gerekiyor.

 

Ben böyle bir konuşma olacağını kesinlikle tahmin etmiyordum

Bu akşam alanı milli birlikten siyasi propaganda alanına döndürdüler. Böyle bir propaganda alanında bizim olmamız tabiî ki mümkün değildi. Bizde orada tavrımızı koyduk. Bizimle beraber iyi partili yöneticilerde alandan ayrıldılar. Ben böyle bir konuşma olacağını kesinlikle tahmin etmiyordum, zaten o konuşmadan sonra alandan ayrıldık.

 

Herkesin başkanı, herkesin Cumhurbaşkanı olmalıyız

Cumhurbaşkanın bu tavrı hiç yakışmadı ,bu tavır hiç kimseye bir şey kazandırmaz,ülkemizin geldiği bu noktada daha fazla barış diline, daha fazla kuçaklaşmaya,sevgiye ihtiyacı var. Bu tavrı cumhurbaşkanı değil bizde böyle bir şey yapsak yanlıştır. Herkesin başkanı, herkesin Cumhurbaşkanı, yani herkesin diyebilmemiz için şehitlerimizin üzerinden böyle bir siyasi şova dönüştürmememiz lazım.Biz yinede bunlara rağmen, darbeleri lanetliyoruz, darbelerin her türlüsüne karşıyız.

 

Varsınlar 15 Törenini terk etti desinler

Bu ülkenin birliğini bozanlar ile aynı yerde duramayız, varsınlar 15 Temmuz törenlerini terk etti desinler.

 

Ben o alanda sonuna kadar kalacaktım

Cumhurbaşkanı normal bir şekilde konuşma yapsaydı, birlik beraberlik ruhuna yakışır bir konuşma yapsaydı ben o alanda sonuna kadar kalacaktım. Birde şöyle eleştri başka bir şey yuhalatmak, hakaret başka bir şey, böyle bir şey kabul edilemez.

 

%50 ile Seçilmiş bir başkan olarak beni köşe bir yere atmışlar,Zaten buradan birlik çıkmayacağı belliydi

Kaldı ki fetöyü büyüten bizmi yiz, siyasi ayağı araştırılsın diyen biziz reddeden onlar.  Zaten ayrıştırma program başında başladı, sonucta biz % 50 ile seçilmiş bir belediye başkanıyız, orada bizi bir köşeye atmışlar, ben benim ilçemde izmitin merkezinde ,göbeğinde bir program yapılıyor seçilmiş bir belediye başkanı olarak beni taa köşeye atıyorlar. Zaten buradan bir birlik çıkmayacağı belliydi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99