Flaş Kocaeli

Hürriyet Duyarsız Kalmadı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bir çok sorunda olduğu gibi Gündoğdu Mahallesi’ndeki sorunda da duyarsız kalmadı.

Gündoğdu Mahallesi Yeşilbahçe Caddesi’nde oturan vatandaşların her yağmur sonrası oluşan çamurdan dolayı sıkıntılarını dile getirmeleri üzerine İzmit Belediyesi hemen harekete geçti.

 

HÜRRİYET TALİMAT VERDİ

 

Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de talimatı üzerine bölgede incelemelerde bulunan Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri söz konusu alanın uygulama planında 15 metre genişliğinde olduğunu tespit etti. İzmit Belediyesi yetkilileri; Büyükşehir Belediye Yasası ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis kararı gereği  14,5 metre ve üzeri yolların Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu belirterek “ İzmit Belediyesi olarak acil yapılması gereken ne varsa yaptık. Sorunun kalıcı şekilde çözümü için Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek konuyu kendilerine ilettik. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dediler.

Bölge sakinleri de sorunla ilgilendiği için İzmit Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Nevin Çağlar Altaş - 11 Temmuz 2019 20:31
Başkanım bende İzmit gündoğdu mah. Boğaz ova caddesinde oturmaktayım ve 1 senedir büyükşehire yazıyorum kasis yapılsın diye arabalar o kadar hızlı geçiyor ki çocuklarımıza bir şey olacak korkusuyla yaşıyoruz ve bütün ısrarlarımıza rağmen hiç bir şey yapılmadı ve biz bu konuda çok mağduruz ilgilenirseniz çok seviniriz başka eksiklerimiz de var mesala çocuklarımızın bir top oynicak yeri bile yok boş arazimiz olmasına rağmen birde otobüs sıkıntımız var çocuklarımız okula giderken çok zorlanıyor 29 Ekim Ortaokuluna gitmekte ama ordan bir tek 13 numaralı belediye geçmekte ve yarım saatte bir geçiyor bu bizleri çok sıkıntıya düşürüyor ama 81 numaralı hat devamlı geçiyor bu hattın okulun ordan geçme imkanı olabilir bunu da söyledik büyükşehire ama geri dönüş hiç yapmadılar lütfen başkanım bu konuda bize yardım edin.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99