Büyükşehir Ramazan’da Yetimleri Unutmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Geleneksel Yetim İftar Programı, bu yıl da Antik Kapı Restoran’da gerçekleştirildi.

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Geleneksel Yetim Programı, bu yıl da gerçekleştirildi. Antik Kapı Restoran’da düzenlenen iftar programında yüzlerce yetim çocuğun yüzü güldü. Yüzleri rengarenk boyanan çocuklar, anneleri ve yakınları ile beraber unutulmaz bir iftar yaşadı. İftar programında çocuklar için dondurma ve pamuk şekeri ikram edildi.

 

İFTARA YOĞUN KATILIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde her yıl düzenlenen Geleneksel Yetim Programı, bu yıl da gerçekleştirildi. İHH, Ensar Nur Derneği, İyilik Derneği, Ay Işığı, Öksüz Çocuklar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ortaklığında düzenlenen iftar, Antik Kapı’da verildi. Programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın, Mahmut Civelek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü,  İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, İmar ve Şehircilik Başkanı Osman Gürler, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Özer, çok sayıda yetim çocuk ve yakınları katılım sağladı.

DONDURMA VE PAMUK ŞEKERİ DAĞITILDI

Herkese dağıtılan geleneksel ramazan şerbeti ile daha da renklenen programda, Kuran Tilaveti yapıldı. Ezanın okunması ile salonu dolduran yüzlerce çocuk ve aile orucunu açtı. Yemeğin ardından çocuklar için dondurma, pamuk şekeri ve geleneksel Osmanlı macunu ikram edildi. Program, dualar ile son buldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99