Flaş Kocaeli

Başkan Adnan Turan’dan, Anlamlı Ziyaret

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Anneler günü vesilesiyle, Akdurak mahallesi Turan güneş caddesinde ikamet eden Yüksel Öztürk ve evladı bedensel engelli Bülent Öztürk’ü hanesinde ziyaret etti.

Ziyarette aynı zamanda Engelliler Haftası olması münasebetiyle daha da anlam kazanan ziyarette, Annelik yükü iki kat fazla olan annenin ellerini öpen Başkan Turan, kendileriyle candan ilgilenen ev sahibine de teşekkürlerini iletti.

 

Belediye Başkanı Adnan Turan’ı görünce büyük bir sevinç yaşadığını yüzündeki gülümseme ve bakışlarıyla anlatan Yüksel Öztürk Başkandan, kendisiyle çektirdiği fotoğraftan isteyerek evine asacağını söyledi.

 

“Başkan’dan Forma Hediyesi”

Anneler günü vesilesiyle bir dizi ziyarette bulunan Başkan Turan, Yüksel Öztürk’ün  kapılarını çalarak, yüzlerdeki tebessümün adı oldu. Yüksel hanımın engelli evladı koyu bir Galatasaray taraftarı olan Bülent Öztürk’e  Galatasaray forması hediye etti.  Engellerin el ele verilerek aşıldığının altını çizen Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Bülent Öztürk’e forma hediye ederek, umutları yeşertti.

 

Başkan Turan’ın ziyaretinde de oldukça mutlu oldukları gözlerinden okunan hane sahipleri; "Her zaman ulaşabildiğimiz, bizim içimizden birisi olan, bizlere yardımcı olan, abi, kardeşim dediğimiz, halkın dilinden anlayan, her kesimden büyük bir seveni olan ve halk adamı olarak bildiğimiz Adnan Turan’ın Belediye Başkanı olması bizim en büyük mutluluğumuz. Biz kendisini ziyarete gidecektik ama o bizden önce davrandı, evimize gelerek bizleri bu güzel hafta ve günde onure etti" dediler.

Başkan Turan  ise " Bizim Annelerimize, engelli annelerimize, babalarımıza, kardeşlerimize, çocuklarımıza gönül borcumuz hiçbir zaman bitmez. Onlar bizim sadece belli gün ve haftalarda değil her zaman başımızın tacı. Biz her zaman onların yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.Dinimizde; “ Cennet annelerin ayakları altındadır “ hadis-i şerifi ile annelerimizin ne kadar yüksek bir mertebede olduğu belirtilerek, onlara saygı ve sevgide kusur edilmemesi gerektiği vurgulanmıştır." şeklinde konuşan Başkan Adnan Turan, ’’Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin varlığı, birliği ve bütünlüğü için canını feda eden aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk diler, saygılarımı sunarım.” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99