Flaş Kocaeli

“Çocukların Gönlünde Ramazan” Başiskele’de

Başiskele Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan’ın manevi iklimini ve sevincini çocukların gönlünde ve dünyasında yaşatacak eğlenceli bir programa imza atıyor.

Başiskele Sahili, İskele yanında kurulacak sahnelerde çocuklara yönelik Ramazan etkinliği hazırlayan Başiskele Belediyesi, Ramazan ayının neşesini, sevincini çocuklara yaşatırken aynı zamanda büyüklere eski ramazanları anımsatan nostaljik ikramlara da programda yer veriyor.

 

Başiskele Belediyesi "ÇocuklarınGönlünde Ramazan" sloganı ile Ramazan etkinlik alanında kurulacak sahnede, çocuklar için kültür ve eğlence programları düzenliyor.

 

Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak çeşitlikültür ve eğlence programları hazırlayan Başiskele Belediyesi, haftada iki gün (Cuma ve Cumartesi)iftardan sonra saat 21:30’da tüm çocukları aileleriyle birlikte Başiskele Sahili’ne davet ediyor.

 

RAMAZAN’DA SAHNE ÇOCUKLARIN OLACAK

 

Çocuklar için kurulan sahnede etkinlikler 17 Mayıs Cuma günü başlayacak. Geleneksel orta oyunları, Meddah gösterisi, Hacivat ve Karagöz, Nasreddin Hoca,Aşuk ile Maşuk, Kavuklu ve Pişekâr gibi birçok orta oyunuyla çocuklar aileleriyle beraber eğlenecek. Çocuklara yönelik yarışmaların da yer alacağı etkinlikte, tasavvuf programlarıyla da çocuklar Ramazan’ın dini ve manevi havasını soluyacak.

 

ÇEŞİTLİ HEDİYELER VE İKRAMLAR

 

Ramazan ayı süresince çocukların güzel ve eğlenceli bir zaman geçirmelerini hedefleyen Başiskele Belediyesi, etkinlik alanında çocuklara çeşitli eski Ramazan aylarını anımsatan çeşitli ikramlar sunacak. Ramazan nostaljisinin yaşanacağı etkinliklerde, çocuklara Osmanlı şerbeti, pamuk şekeri, patlamış mısır, Osmanlı macunu gibi ikramlar ücretsiz verilecek. Başiskele Belediyesi ayrıca, etkinliğe gelen çocuklara eğitim setleri ve kitaplar hediye ederek, çocukların okuma alışkanlıklarına katkıda bulunacak.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99