Flaş Kocaeli

Eryarsoy istifa etti!

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, yaklaşık 1 yıldır sürdürdüğü il başkanlığı görevinden istifa etti

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Yaklaşık 1 yıldır AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Eryarsoy geçtiğimiz günden beri gündemde yer alan istifa konusuyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Eryarsoy basın açıklamasında görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. Abdullah Eryarsoy istifa açıklamasını gerçekleştirmeden önce il yöneticileri ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Eryarsoy’un yerine kimin geleceği merakla beklenirken genel merkez tarafından il yöneticileriyle istişare toplantısı yapılacağı öğrenildi. Genel merkez tarafından il yöneticileriyle yapılacak toplantı sonrası yeni başkanın belirlenmesi bekleniyor.

 

TEŞKİLATLA VEDALAŞTI

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy saat 16:00’da düzenleyeceği basın toplantısı öncesi İlçe Başkanları ve il yöneticileri ile bir araya gelerek veda toplantısı düzenledi.  İstifa açıklaması öncesi hem yöneticileri hem de ilçe başkanları ile toplantı düzenleyen Eryarsoy yaklaşık bir yıldır görev yaptığı il başkanlığını Kızılcahamam’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  düzenlediği kampın ardından bırakmış oldu. Eryarsoy’un basın açıklamasına Ak Parti Kocaeli Milletvekilileri Cemil Yaman, Emine Zeybek, ilçe başkanları ve ilçe yöneticileri katıldı.

 

“2 SEÇİMİ BİRLİKTE YÖNETTİK”

Eryarsoy’un basın açıklamasına AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Abdullah Eryarsoy  basın açıklamasında gerçekleştirdiği konuşmada, “Kuruluşundan itibaren gönül verdiğim partimde 2003’te il yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım. Ardından çeşitli görevlerden bulundum.  2018’de de il başkanı olarak görevlendirildim. Görev yaptığım sürede bir yere aday olmadım. Kocaeli’de 2 seçimi teşkilatımızla birlikte yönettik. 24 Haziran’da yüzde 58’lik oy oranıyla rekor oy aldık. Yerel seçimlerde de 12 belediye başkanlığını kazandık” dedi.

 

“İSTİFAMI İLETTİM VE KABUL EDİLDİ”

Eryarsoy sözlerini, “İzmit’te belediye meclis üyeliğinde fazlalığı elde etsek de maalesef İzmit’i kazanamadık. İzmit belediye başkanlığını kaybetmenin sorumlusu aranıyordu. Bu başarısızlığın sorumlusu benim. İstifa talebimi ilettim ve kabul edildi. Bugünden itibaren görevimden istifa ediyorum. Hemşericilik, adamcılık için değil, memleketimiz için gece gündüz çalıştım, çalışmaya devam edeceğim. Başarılı ve şerefli bir dönemi geride bıraktık. Tüm Kocaelili hemşerilerimden helallik istiyorum” diyerek sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99