Flaş Kocaeli

KOÜ ÖĞRENCİLERİ ŞENLİĞE HASRET KALDI

Kocaeli Üniversitesi'nin meşhur "Bahar Şenliği" etkinlikleri uzun yıllardır yapılmadığından bu durum öğrencilerin oldukça canını sıkıyor. KOÜ öğrencileri, Bahar Şenliklerinin yeniden düzenlenmesini iple çektiklerini belirterek, şenliklere hasret kaldıklarını söylüyorlar.

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Kocaeli Üniversitesi'nde uzun yıllar baharın gelişiyle birlikte şenlikler düzenlenirdi. "KOÜ Bahar Şenlikleri" adıyla yapılan şenlikler günler sürer ve öğrenciler, bahara renkli bir şekilde "Merhaba" derdi. Her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen bahar şenlikleri oldukça renkli geçiyor, öğrenciler bir yılın stresini atma fırsatı buluyordu. Neredeyse diğer tüm üniversitelerde şenlikler yapılırken, Birbirinden ünlü sanatçıları konuk eden, çeşitli aktivitelerle eğlenceye doyan öğrenciler, bu şenliklere yoğun ilgi gösterirdi. Uzun yıllardır bu şenliklere ara verildi. Son olarak 2013 yılında yapılan şenlikler 5 yıldır yapılmıyor. Zaman zaman konserler olsa da KOÜ, o eski günlere geri dönemedi. Üniversite gençliği, şenlikleri yeniden istiyor. 

 

ÜNLÜLERDEN DESTEK
Bahar şenliklerinin geri gelmesini isteyen KOÜ öğrencileri Twitter’da #kousenlikistiyor adlı Hashtag açarak seslerini duyurmaya çalışıyor. #koüsenlikistiyor etiketi ile sesini duyurmaya çalışan öğrenciler kısa sürede bin 300'ün üzerinde tweet atarak TT listesine girmeyi başardı. Bu akşam saat 21.00 da tekrardan toplu hashtag çalışması başlatarak seslerini yetkililere duyurmaya devam edilecek. Öğrenciler bir çok ünlüyü etiketleyerek tweet atıp destek çağrısında bulunuyor.Öğrencilerin çağrılarını geri çevirmeyenÜnlü sanatçı Gökhan Özoğuz’dan da destek mesajı geldi. Ünlü sanatçı bir öğrencinin kendisine atılan mesaja yanıt vererek, “Tabi ki destek vermek isterim, yer ve zaman vermeniz bizim için, her zaman yanınızdayız” dedi

 

HÜRRİYET SÖZ VERMİŞTİ
Konuyla ilgili daha önce konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan, adaylık sürecinde vaatleri arasında Umuttepe’deyapılmayan şenliklerin İzmit Merkezde yapılabileceğini söylemişti. Belediye Başkanı Hürriyet, “ Öğrenciler yıllardır şenliklere aç, Üniversite yönetimi bahar şenliklerinin yapılmasına karşı çıkıyor. Göreve geldiğimde üniversitede yapılmayan öğrencilerin hakları olan Bahar Şenlikleri’ni İzmit merkezde yapacağım” diye ifade etmişti. Üniversite yönetiminin şenliklerin yapılmamasını devam ettirirken, Hürriyet’in ne yapacağı merak konusu. Konu ile görüşlerini dile getiren öğrenciler yaklaşan Ramazan ayından dolayı çok çabuk karar verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99