Gönüllü Çevreciler Görev Başında

Kirazlıyalı Tevfik Fikret İlkokulu’nun anasınıfı öğrencileri, Körfez Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisi’ni ziyaret ettiler, çalışmaları yerinde gördüler.

 

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce, okullar başta olmak üzere ilçenin her noktasında çevreye yönelik eğitimler verilmeye devam ederken, düzenlenen eğitimlerde, doğaya bırakılan çöplerin çevreye verdiği zarar, çevre kirliliğine karşı alınacak önlemler ve geri dönüşümün faydalarından bahsediliyor.

 

GÖREREK ÖĞRENDİLER

Atık Getirme Merkezi’nde çevreye yönelik verilen eğimler, öğrenciler arası iletişimin gelişmesini de sağlıyor. Merkezi son olarak Kirazlıyalı Tevfik Fikret İlkokulu’nun anasınıfı öğrencileri ziyaret etti. Yetkililer merkezde yapılan çalışmalar hakkında minik öğrencilere bilgiler aktardı.

 

PİLLERİ TESLİM ETTİLER

Tesisi gezen, yetkililerden bilgi alan ve çalışmaları yerinde gören öğrenciler, atık pil toplama kampanyasına destek amacıyla yanlarında getirdikleri pilleri de yetkililere teslim etti. Körfez Belediyesi yetkilileri, okullarda devam eden atık pil toplama kampanyasının 30 Nisan’a kadar devam ettiğini belirtti.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99