Karaabdulbaki’de Eğitimci Muhtar Adayı Fark Yaratıyor

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte mahallelerdeki muhtar adaylıklarına farklı mesleklerden adaylarda çıkmaya başladı.

Bunlardan en çarpıcı olanlardan biri de geçtiğimiz yıl emekli olan öğretmen Hüdayim YILDIZ. Hüdayim Öğretmen İzmit’e 23 km uzaklıktaki Karaabdulbaki (Köyü) Yeni statüsü ile Mahallesi’ne Muhtar adayı oldu.

Öğretmenlik hayatı boyunca köyü ile hiçbir şekilde bağını koparmayan ve Yıldız görevi gereği Kartepe ve İzmitte görev yapmış olsa da hiçbir zaman Karaabdulbaki Mahallesinde kopmadı ve burada yaşamaya devam etti. Mahallenin süregelen sorunlarını yakından takip eden Yıldız  seçilmesi durumunda “ Sorunları Bilen Çözümleri Olan” bir muhtar olarak fark yaratacağını ifade etti.

 

En Az Göç Veren Mahalle                                                                                                          

377 Seçmen ile sandığa gidecek olan Karaabdulbaki halkının oylarına talip olan Yıldız. Kocaeli genelinde kırsaldan Kent’e en az göç veren mahalle olduğunu,  modernleşen ülkemiz ve dünya şartları ile birlikte artan nüfusun taleplerinin de aynı oranda arttığını ve değiştiğini ifade etti. Bu değişikliklerin doğrultusunda mahallesindeki ihtiyaçları analiz ettiğini ve buna göre projelerini şekillendirdiğini dile getirdi.

 

Köyde Şehir Konforu Sunacak Projeler

Eğitimci kimliği ile ilk olarak değinmek istediği konunun Eğitim sorunu olduğunu ifade eden Yıldız,” “Hasancık, Ortaburun, Kurtdere, Karaabdulbaki, Sapakpınar ve Süleymaniye Mahallelerinde 20 yıldır taşımalı eğitim olduğunu, son 4 yıldır öğrencilerin Akmeşe’ye gitmek zorunda kaldığını. Eskiden olduğu gibi ulaşımın daha kolay olduğu taşımalı eğitimin yapıldığı Kartepe ilçesinde bulunan Rabak İlkokulunda yapılması için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

 

Doğalgaz İhtiyacı

Bölge için en önemli ikinci problemin Doğalgaz olduğunu söyleyen Yıldız “Kentte 20 yıldan fazla süredir doğalgazdan faydalanıldığınıama Karaabdulbaki Mahallesinin ve Akmeşe bölgesi bu nimet ile tanışamadı.” dedi. Bu konu ile ilgili gerekli müracaatları yapacağını ve konuyu güzel bir sonuca bağlanacağını umduğunu söyledi.

 

Mesire Alanı Ekonomik Hareketlilik Getirecek

Karaabdulbaki Mahallesinin muhteşem doğasından kentin bütün insanlarının faydalanabilmesi ve mahalle halkına ek bir katma değer gelir sunulması amacıyla da mahallede piknik ve kamp imkânlarının olacağı bir Mesire Alanı inşa edilmesi ile ilgili olarak ta Yerel Yönetimler ile görüştüğünü ifade eden Yıldız; bu projenin bölgeyi canlandıracağını ve popüler piknik alanlarına alternatif oluşturacağını ifade etti.

 

Çift Şeritli Yol

Eski Adapazarı yolu olarak ifade edilen Mahallenin ve köylerin şehir merkezi ile ulaşımını sağlayan tek yol olan Akmeşe yolunun mevcut trafik yoğunluğunu artık kaldırmadığını tek gidiş geliş olan yolun çift şeritli olması için de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağını söyleyen Yıldız seçilmesi durumunda daha birçok projenin hayata geçirileceğini söyledi.

 

HÜDAYIM YILDIZ KİMDİR?

 

1967 İzmit doğumlu olan, 2 çocuk babası Yıldız, İlk ve ortaokulu Akmeşe Yatılı Bölge Okulunda okudu. Liseyi Çanakkale Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesinde okuduktan sonra

1988 Denizli Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

2000 Anadolu Üniversitesi Türkçe öğretmenliğinden mezun olan Yıldız; Artvin ve Düzce de öğretmenlik yaptıktan sonra Kocaeli Kartepe Rabak İlkokulundan emekli oldu. 25 yıldır Karaabdulbaki’de oturuyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99