İKM zoru başardı

Hüseyin Öziri

Haber
Hüseyin Öziri

23 Şubat tarihini bir kenara yazın. Bugün tarihi bir gün, 800 kişilik dev bir organizasyona imza attı İKM. Kentin esnaflarını, dinamiklerini, siyasilerini aynı çatı altında toplamayı başardı. Kolay değil 800 kişi, bu güne kadar hiç bir STK 800 kişilik bir organizasyona imza atamadı. Hele ki böyle bir zamanda, ekonomik krizin etkisinde olduğumuz bir dönemde. İKM’nin yeni yeni ayaklanmaya başladığı dönemde.

 

Kongre gününden beri söylemiştim bu ekip istekli, bu ekip esnaf için bir şeyler yapmak istiyor ve başaracaklar demiştim. Hatta Başkan Murat Öztürk beye, o gün söylediğim sözler şunlardı. '' Başkan seçim öncesi siyasiler İKM’ye akın edecekler, ziyaret etmek için yarışa girecekler, ama seçimden sonra unutulmamak için güzel projeler yap, yap ki seçim sonrasında kim seçilirse size yani esnafa danışmadan bir proje yapmasınlar.”

 

İKM yönetimi bunu başarıyor, emin adımlarla ilerliyor. Bize de onları alkışlamak düşüyor.

Fakat gecede duyduğum kadarı ile, bazı tatsız olaylar yaşanmış. Fatma Kaplan Hürriyet salona girdiğinde alkış ve tezahürat yapılmış bunun üzerine bazı arkadaşlar tepki gösterip başkan ve yönetim kurulu üyelerine küfür ve hakaret etmiş. İKM yönetimine yapılan bu saldırılar çok haksız ve üzücü. Yönetime diyorum aslında başkana yapılmış bu tepki, fakat başkan bir gurubu temsil ettiği için ona yapılan eleştiri ve hakaret tüm yönetime yapılmıştır.

 

1.Başkan oradaki misafirlere el şaklatmayın, tezahürat yapmayın diyemez.

2.Oraya misafir (yani davetli olan kişiler) orada başkana küfür ve hakaret edemez.

3.Bu arkadaşların emeği var, buna saygı duymayabilirsiniz, ama hakaret edemezsiniz.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Yasin erdem - 27 Şubat 2019 00:39
İlk defa İKM denen Dernegi duydum esnaf olarak adamlar bana davetiye getirdiğinde inanmadım sırf merak ettim yanıma arkadaşlarımı alıp gittim ortamı görünce inanamadım ..Valla bedava yemekte yedik müzikte dinledik..Şimdi üye olacagım yer bulmak için millet birbirini yedi..
Esma özbem - 26 Şubat 2019 13:58
Bende böyle bir organizasyona imza atan İKM bize davetiye getirdi esnaf bayanlar geldik..Sigara içerken bir adam başkana geldi küfür etti geldi..Hemde bayanların yanında biz kapalı biri olarak utandık..Yazık..
Fatih - 26 Şubat 2019 02:18
Bu adam zaten küfürbaz. Bunu tanıyan herkes bilir buna çok takılmamak gerek
Esnaf3 - 26 Şubat 2019 02:11
Ben dışarıda arkadaşlarımla beraber sohbet ederken bazı kişiler dışarı çıktılar. O sırada bende şahit oldum. Şok olduk. Bildiğin küfür etti adam birde yanındaki biride tehdit etti. Bu adamlar bu konuşmalarıyla nasıl esnaflık yapıyorlar anlam veremiyorum. Bunun adı terbiyesizlik. Uzun kel bi adam küfür etti. Yazık çok yazık..
Mehmet izlem - 25 Şubat 2019 22:23
Bende duydum kapı önünde bu terbiyesiz adam ben ak partiliyim bu partiye zarar veriyor ayıp ayıp koskoca adam sın
Sinan - 25 Şubat 2019 21:58
Uzun zamandır İKM nin adımı vardı arkadaşlar çok meraklısı varsa adamlar bu işe girmeden girseydiniz..Geceye ben geldim çok güzeldi ve esnaf arkadaşlar yeni eski bir sürü esnaf gördük eşleriyle bende geldim ailemle teşekkür ederiz İKM
Hamza Bostan - 25 Şubat 2019 20:38
Hüseyın oziri kaç esnaf vardi sayabildin mi?
Turan açık - 25 Şubat 2019 18:50
Bende duydum, kulaklarıma inanamadım adam başkana alelen küfür etti. Hemde herkesin gözü önünde. Sorsanız bu adam sinirlerine hakim olamamıştır. Halbuki psikolojik sorunları vardır kesin
esnaf 2 - 25 Şubat 2019 18:36
Bana göre yönetim kurulu; Sponsor alarak derneğimizi ve üyeleri hiçe sayarak yemeği yapmıştır.50TL lik yemeğinin ücreti üyelerinden alarak bileti satamıyorsan katılım sağlayamıyormıyosan iptal edersin.BU arada İKM başkanı Murat Bey sponsorları açıklamalıdır.İKM partiler üstü dernektir.Bakalım bundan sonra neler olacak hep beraber göreceğiz.Tüm esnaf arkadaşlara hayırlı işler dilerim.
Çarşı esnafı - 25 Şubat 2019 17:37
Güzel keyifli bir geceydi ailecek esnaf arkadaslarla eğlendik emeği geçen herkese teşekkür ederim böyle esnaf geceleri arada bir yapılsın
Esnaf - 25 Şubat 2019 16:57
Peki neden bu yemek Ücretsiz di. Kim karşıladı bu organizasyonu
İzmit ye yaşayan her bireyin bu kente olumlbirşeyler yapmalı - 25 Şubat 2019 16:43
Yapılanları hiçe sayarak bir başka şekilde değerlendirmek doğru olamaz. İ KM ye teşekkür. Esnaf ekmeğinin peşinde.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99