Zafer Mutlu projelerini anlattı

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu Wellborn Otel’de projelerini anlattı. Yoğun katılımla gerçekleşenen programda konuşan Mutlu”İsrafa son vereceğiz. Gösteriş, lüks ve şatafat için yapılan harcamaları doğrudan vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Programa Saadet Partisi İl başkanı Nurettin Çelik, Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın,İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen, il ve ilçe gençlik kolları, meclis üyeleri adayları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Mutlu’nun projelerini anlattığı programda Yönetimin bize verilen bir emanet olduğu inancıyla rant merkezli değil hizmet merkezli işler yapacağız. Belediye hizmetlerinde ilave zaman ve ilave maddi külfete son vereceğiz.İlçemizin her bölgesinde hizmet eşitliği sağlayacağız. Kimsenin kimseye üstünlüğü olmayacak.İsrafa son vereceğiz. Gösteriş, lüks ve şatafat için yapılan harcamaları doğrudan vatandaşımızın hizmetine sunacağız” sözlerine yer verdi.

 

za

 

BAŞİSKELE BAŞKANINI SEÇMİŞ OYUNU KULLANMIŞTIR

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi il Başkanı Nurettin Çelik “31 mart seçimlerini öncelikle ilçemiz, ilimiz, Türkiye için hayıtlar getirmezini cenabı haktan istiyoum.3 ay önce yola çıkan bir zafer kardeşim Başiskele’de tertemiz sayfayı oluşturacak zemini oluşturmuş. Önümüzdeki 5 yıllık çalışma alanının zeminin ortaya koymuş. Bu Başiskele açısından da bizim açımızdan da gurur duyacağımız bir şey. Gözlerinizdeki coşkuyu ve inancı net ir şekilde görüyorum. Bizler adaylarımızı belirmeden önce birçok çalışma yaptık. Bugün gösterdik ki Başiskele başkanını seçmiş oyunu kullanmıştır.Hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

BİZ BİRLEŞTİREREK GÜÇLENECEĞİZ

Ardından söz alan Saadet Partisi Genel Merkez Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu “Benim soyadım Mutlu değil ama ben çok mutluyum.Elbette Kocaeli’nin yıldızı Başiskele’nin yıldızlarını bir araya getirerek yıldızlar topluluğunu oluşturuyoruz.Türkiye’nin yıldızı Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan Birol Sağlam olarak karşınıza çıkardık bunu belirtmek işitiyorum.Biz zafer beyin doğal hali kendi hali olduğuna eminim. O naifliği birleştiriciliğini kullanarak güçlenecek. Birileri ayrıştırarak güçlü olabilir ama biz birleştirerek güçleneceğiz. Bugün Başiskele’de hak ettiği sonucu alabilmek için 31 Mart akşamına kadar sabahlara kadar çalışacak ve çalışacağız” dedi.

 

DÜRÜST BAŞKAN, DÜRÜST YÖNETİM İÇİN TALİBİZ

Birol Aydın, " 5 yılımızı kutuplaşmaya vermeyelim. Bir yerde kutuplaşma varsa orada hokkobazlık vardır. Bu bir mahalli idare seçimi. 4 yıl sonra milletvekili seçimi var. Bu seçimin genel seçime bir etkisi olabilir. Bu seçimde yerel yöneticileri seçeceğiz. Gerçek meseleler dışındaki meselelerin bize boca edilmesine izin vermemeliyiz. Eğer Kocaeli'de hizmet hızı borçlanma kadar olsaydı Umuttepe'ye talebelerimiz havarayla giderdi. Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden biri Kocaeli Büyükşehirdir. Biz en baş prensip olarak dürüst başkan, dürüst yönetim için talibiz. Biz zora talibiz kolaya değil. Eğer yüreğinize dokunmuyorsa sözümüz bizi ikaz ediniz. Saadet Kandil'le iş tutuyor diyorlar. Kim ki Saadet'in Kandil'le iş tuttuğunu söylüyorsa doktora ihtiyacı var" dedi.

 

BU AKŞAM BİR BAŞKASINIZ

Daha sonra sözü  Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu’ya bırakan Ejderoğlu “Programda 5 aydır sahadayız çok güzel bir ilgi alaka görüyoruz ama bu akşam bir başkasınız. Bir kitle daha var ki onu da anmadan geçemeyeceğim. Çeşitli sebeplerle aramızda yanımızda olamayan sessiz bir yığın var onlara buradan çok teşekkür ediyorum. Bu salonda saadet partililer var ama bu salonda ak partililer, CHP’liler, İYİ partililer ve MHP’lilerde var. Bu akşam gerçekleştirdiğimiz program 31 mart akşamının bir provası sadece. Başiskele 31 Mart ile önemli bir milat yaşayacak. Durgun, miladını doldurmuş bir yönetim anlayışının tarihidir. Belediyenin rant sahiplerine çevirdiği bir tarihtir 31 Mart. Biz bugüne kadar çizgimizden zerre kadar taviz vermedik. Bize atılan iftiralara rağmen kimseye düşmanlaşmadık. Rantı değil insanı hedef alan projelerle karşınıza geçeceğiz. Biz tahriklere asla kapılamaycağız.94 ruhunu 31 Mart tarihinde geri getireceğiz” diye belirtti.

 

DÜRÜST, ADİL VE İLKELİ YÖNETİM

“Yönetimin bize verilen bir emanet olduğu inancıyla rant merkezli değil hizmet merkezli işler yapacağız. Belediye hizmetlerinde ilave zaman ve ilave maddi külfete son vereceğiz.İlçemizin her bölgesinde hizmet eşitliği sağlayacağız. Kimsenin kimseye üstünlüğü olmayacak.İsrafa son vereceğiz. Gösteriş, lüks ve şatafat için yapılan harcamaları doğrudan vatandaşımızın hizmetine sunacağız.Belediye bütçesini arttırmak için vatandaşa yük getirmeyen gelir kaynakları oluşturulacaktır. İlçenin ihtiyaçlarına göre; hayatı kolaylaştıracak ve ekonomiye katkı sunacak projeler üretilecek, proje uygulamalarında ve karar süreçlerinde online kamuoyu yoklaması etkin kılınacaktır” şeklinde konuştu

 

LİYAKATLİ KADROLAR

Yönetim anlayışımızın temeli katılımcı yönetim ve şeffaflık olduğunu belirten Mutlu “Belediye Meclisi, Muhtarlıklar, STK’lar ve Kent Konseyleri şehir yönetiminin etkin ve aktif parçası olacak.Belediyede güven kavramını tesis edecek, liyakati erdemle harmanlayacak ve hizmet üretmeyi şiar edinecek bir insan yönetimi tesis edilecektir. Başiskele’yi dürüst ve liyakatli insanlar yönetecek.İmar izin ve ruhsatlar başta olmak üzere pek çok belediye hizmetinin online sistemle yürütülmesi sağlanacaktır.Planlı kent, güvenli ulaşım ve hak eksenli kentsel dönüşüm.Nitelikli yaşam alanları için geliştirilecek yeni planlama anlayışı. Tüketime değil üretime dönük yerel kalkınma modellerinin geliştirilmesine öncelik verilecek, ‘yöreye özgü ekonomi’ modeline uygun altyapı için Belediyenin tüm imkanları seferber edilecek” diyerek sözlerine son verdi ve projelerini anlattı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99