Sarıbay:“HDP ile görüşmedik”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ana kademe yöneticileriyle gerçekleştirdiği haftalık basın açıklamasını il binasında gerçekleştirdi .HDP ile her hangi bir ittifak görüşmesi yapmadıklarının altını çizen Sarıbay, “ HDP ile görüşmemiz olmadı. AKP ve MHP’ye oy veremeyecek herkesin oyuna talibiz” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ana kademe yöneticileriyle gerçekleştirdiği haftalık basın açıklamasını il binasında gerçekleştirdi. Açıklamaya İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız,  belediye başkan adayları, ilçe başkanları ve il yöneticileri de katılım sağladı.

 

BEĞENİLMEYEBİLİRLER, ELEŞTİREBİLİRLER

İl Başkanı Cengiz Sarıbay yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Son günlerde gerek İzmit gerek diğer ilçelerde listelere yönelik sıkıtılar var. Bilgi kirliliği olduğundan dolayı açıklama yapma gereği duydum. Bütün ilçelerin listesi örgütün listesidir. Benimde aralarında bulundu 130 kişi toplantıda eleme yapıldı. 40’a yakın kişi listeye alındı. Beğenilmeyebilirler, eleştirebilirler. Biz çok sesli bir partiyiz. Benim diğer arkadaşların listeden sıkıntısı yok.”

 

“HÜSEYİN BİZE LAZIM"

Gebze ilçesinde yaşanan liste sıkıntısına değinen Başkan Sarıbay, “Gebze ilçesinde 3 saat sonunda bir anlaşma olmadı. Biz müdahale etmek zorunda kaldık. 30 kişilik listede 25 tanesini ilk kez gördüm. Ama benim tanıma şart değil. Seçimi kazanacak liste bu” dedi. Diplin kuruluna sevk edilen Hüseyin Erol hakkında konuşan Sarıbay, “Hüseyin Erol ile ilgili bir bilgi kirliliği var. Disiplin kurulunda eski Baro Başkanı Cumhur Arıkan var. Ona ben dahil kimse emir veremez. Disiplin kurulu kararının bize geliş tarihi 19 Şubat’tır. Hüseyin benim saydığım sevdiğim biri. Disiplin kurulu ceza vermemiş. Hüseyin bize lazım. Parti için çalışması lazım” ifadelerini kullandı.

 

HDP İLE GÖRÜŞMEDİK

İzmit belediye meclis üyesi listelerinde 2. Sırada yer alan İYİ Parti’nin adayı Faruk Bostan’ın cezası sebebiyle veto yemesine açıklık getiren Sarıbay, “Faruk Bostan değişecek. İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız bize başka bir isim beyan edecek” dedi. HDP ile her hangi bir ittifak görüşmesi yapmadıklarının altınız çizen Sarıbay, “ HDP ile görüşmemiz olmadı. AKP ve MHP’ye oy veremeyecek herkesin oyuna talibiz. Biz parti gözetmeksizin herkesin oyuna talibiz. Ama ne biz ne onlar bizimle pazarlık yapmadı.” Açıklamasında bulundu.  Roman vatandaşların İzmit belediye meclis üyesi listesine girmemesi sonrasında ilçe binası önünce “CHP, roman mahallerine giremez” şeklinde isyan etmişti. Sarıbay bu isyana “Onlar kim ki rüzgar yapıyor. CHP büyük bir parti” diye cevap verdi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99